Майстер-клас РОЗПИС ЯВОРІВСЬКОЇ ІГРАШКИ

8-9 квітня 2017 12:00-14:00 |

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”
в рамках Великоднього ярмарку традиційного мистецтва

8-9 квітня 2017 року 12:00-14:00 

запрошує на

майстер-клас з РОЗПИСУ ЯВОРІВСЬКОЇ ІГРАШКИ для дітей та дорослих

Одним з традиційних великодніх подарунків є дитяча іграшка. Яворівська забавка, що виникла на території західної України, сьогодні через ярмарки та майстер-класи поширилась по всій території України, її дуже люблять діти у Польщі та Словаччині. Яворівська іграшка, як традиційна, є екологічною, естетичною, розвиваючою, вона цікава і близька для розуміння малечі, художньо досконала, вона дає можливість дитині пізнавати й дивуватися.

Яворівська дерев’яна іграшка складає вагому сторінку забавкарства України. Осередком її виготовлення є місто Яворів з прилеглими селами, що на Львівщині. Дерев’яна забавка самобутня в орнаментиці та колориті і має аналогії у розписі скринь, у вишивці й ткацтві Яворівщини.

Для розпису Яворівської забавки традиційно використовувалося лише три кольори: зелений, червоний, синій. На початку XX століття почав використовуватися четвертий колір — жовтий, що зробив її надзвичайно сонячною та ще більш привабливою для дітей.

Майстер-клас проведе майстриня та дослідниця яворівської забавки Оксана Когут з м. Янова Яворівського р-ну Львівської обл. Учасники майстер-класу зможуть за бажанням обрати серед різних форм іграшок пташку, коника, сопілку або рухому іграшку “лапавку” і розписати її традиційним яворівським розписом.

Вартість участі у майстер-класі – 100 грн.

Майстер-класи з розпису яворівської іграшки відбуватимуться за попереднім записом.

Для реєстрації, будь ласка, заповніть форму: https://goo.gl/pKGpc0

Зробіть великодній подарунок власноруч!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати