Лекція “Збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях”. Сергій Дяченко (м.Херсон)

9 квітня 2014 11:00-13:00 |

9 квітня 2014 року з 11 до 13 год. запрошуємо в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» на лекцію Сергія Дяченка (м. Херсон) “Дієве партнерство – шлях до розвитку музеїв. Актуальна підтема: Збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях”.

Два роки в південних регіонах України, Грузії та Вірменії тривав міжнародний проект «Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва» у рамках програми Східного партнерства Європейького Союзу «Культура». Його мета – розвиток музейної справи шляхом пошуку зацікавлених партнерів для музеїв та ініціювання довготривалого партнерства.

Центром молодіжних ініціатив «Тотем» (Херсон) реалізовано три моделі створення партнерства: проведення інноваційних семінарів-тренінгів між музеями і ГО; оголошення конкурсу міні-грантів на здійснення партнерських проектів між музеями та ГО культурного напрямку роботи, а також впровадження програми неформальної освіти для творчої молоді через проведення воркшопів на базі музеїв трьох країн на тему популяризації музейних збірок засобами сучасного мистецтва.

АфішаНа зустрічі буде розглянуто низку поставлених проектом питань, зокрема яка ж із цих апробованих моделей виявилася найуспішнішою, чи готові до дієвого партнерства українські музеї, чи є усвідомлення важливості змін у музейній справі та як сприймають наші музеї молодь й активні члени громадянського суспільства?

Виявляється, у наш час музейний заклад може бути актуальним для молодої людини. На сьогодні він здебільшого нецікавий, але до нього відносяться з повагою. Тож варто замислитися як скористатися цим «карт-бланшем», аби не втратити довіру громади й відвідувачів.

Присутні на лекції матимуть змогу безкоштовно отримати додатковий матеріал для читання та роздумів на порушені теми, зокрема збірку «Неформальна освіта в музеї: практичні поради з досвіду застосування», а також буклети з результатами всіх воркшопів міжнародних груп молодих митців у музеях Півдня України, Грузії та Вірменії, де зібрано кращі ідеї.

Також на лекції буде розглянута тема «Збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях», яка обговорювалася світовими фахівцями музейної справи, зокрема радником гендиректора Міжнародного центру досліджень у галузі консервації та реставрації культурних цінностей (ІCCROM), фахівцем із превентивної консервації Гаель де Гішеном, на тижневому семінарі ICCROM у Кишеневі у квітні 2014 р., учасником якого був Сергій Дяченко.

Про лектора

Сергій ДяченкоСергій Дяченко (м. Херсон) – музейний фахівець, краєзнавець, архітектор, експерт низки проектів ЄС у сфері музейної справи та культури.

Народився у Херсоні. Закінчив архітектурний факультет Одеської державної академії будівництва та архітектури. 14 років працював у Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Окрім наукових краєзнавчих досліджень займався створенням виставок і експозицій у низці районних музеїв. Є одним із засновників ГО Центр молодіжних ініціатив «Тотем», заснованої 1996 р. Ініціатор і учасник багатьох культурних акцій, здійснених цією організацією. Зокрема фестивалю сучасного мистецтва «Terra-Futura» («Дідцебаба»). Популяризував творчість самобутньої художниці Поліни Райко, є співавтором альбому про неї – «Дорога до Раю».

Професійно вивчає історію архітектури Херсонщини, досліджує маловідомі пам’ятки, є членом Українського національного комітету ICOMOS. У 2012 р. брав участь у програмі «Тандем» (організації «MitOst» (Берлін) за сприяння Європейського Культурного Фонду (Амстердам)) і здійснював проект «Арт-інтервенція у Херсоні» у партнерстві з «КЕК» (Центр сучасної архітектури Угорщини) та «Kitev» (Німеччина). У 2013 р. був експертом з музейної справи проекту «Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва» у рамках програми Східного партнерства ЄС «Культура».

Серія тематичних лекцій на музеологічні та культурно-мистецькі теми в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду «Розвиток України»).

ВХІД – ВІЛЬНИЙ

Попередня реєстрація:
honchar_museum@ukr.net / (044) 280-52-10, 288-92-68

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати