Лекція “Свято “Стрітення” у народній традиції”

15 лютого 2013 |

15 лютого 2013 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться лекція “Свято “Стрітення” у народній традиції” (в рамках музейної програми «Етнографічно-мистецький лекторій»).

Закінчується зима, а разом із нею відходять і народні свята зимового циклу. На середину лютого припадає свято Стрітення або як його ще називають у народній традиції Стрічення, Зимобор, Громниці. В народі казали: «Лютий до березня в гості приїжджає, щоб на Стрітення зимі з весною зустрітися». Це давнє народне свято нині ми відзначаємо в один день із великим християнським святом – Стрітенням Господнім.

Завітавши на лекцію до Музею, ви почуєте цікаву розповідь фахівця про народні звичаї та обряди, пов’язані зі Стрітенням, про те, як його традиційно святкували колись і як святкують сьогодні у різних регіонах України. Також ця лекція – чудова нагода дізнатися про магічне, захисне та лікувальне значення «стрітенської» свічки й освяченої у цей день води. Ви зможете зробити власний «прогноз» погоди на тепле півріччя року, як це робили наші пращури, спостерігаючи за метеорологічними ознаками цього «перехідного» дня.

Оскільки від Стрітення дівчата починали традиційно закликати («загукувати») весну, то у цей день фольклорний колектив «Роксоланія» кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка разом із дитячим гуртом Музею Івана Гончара «Орелі» намагатимуться пробудити весну своїми «веснянками-гуканками».

Лектор – Чебанюк Олена Юріївна, кадидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.

Куратор Лекторію – Тетяна Пошивайло (тел.: 362-44-62)

Щиро запрошуємо на вечір!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати