Лекція «Рідний одяг як оберіг»

17 жовтня 2015 |

Побут наших пращурів визначався не лише прагматичною доцільністю, а й відбірно наповнювався вищим духовним змістом. Форма, зовнішній вигляд, розташування побутових речей визначалися як зручністю в користуванні, так і здатністю гармонізуватися з людиною та природою.

Особливе місце в українському звичаї виділялося одягу. Наші предки ставилися до одягу як до своєрідного додаткового тіла, а тому й вибагливо та відповідально підходили до його створення, оздоблення та носіння. Одяг був окрасою людини, підкреслював її соціальний та духовний стан і водночас виконував обережну функцію завдяки вкарбованим у нього сакральним образам.

З плином часу та під впливом глобалізації українці відійшли від свого традиційного одягу і перестали виготовляти його власноруч. Натомість вбралися в сучасний конвеєрний одяг з незрозумілою символікою і часто-густо з дисгармонійною формою. Такий перехід вплинув на безліч сфер, починаючи від особистого здоров’я до суспільного ладу в цілому.

На щастя, сьогодні ми ще маємо змогу зберегти, повернути і дати нове життя нашому звичаємовому одягу, тому обов’язково маємо скористатися цією нагодою!

З таких міркувань, Школа Батьків-Матерів України проводить лекцію «Рідний одяг як оберіг», яка відбудеться в суботу 17 жовтня о 12.00 в Музеї Івана Гончара, м.Київ, вул. Лаврська, 19.

На нашій зустрічі будуть розглянуті такі питання:
– Енергетична сутність чоловічого і жіночого одягу
– Елементи звичаєвого одягу та їх роль
– Важливість виготовлення одягу власноруч
– Мова орнаментального письма – символізм кольорів та образів у вишивці

Доповідачі на лекції:
Антоніна Литвин – поетеса, громадський діяч, етнограф, засновниця Школи Батьків-Матерів України.
Юрій Мельничук – заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК “Музей Івана Гончара”, дослідник та майстер народної вишивки.

Вхід вільний. Вітаються благодійні внески на розвиток Школи.

Новина у соціальних мережах:
https://www.facebook.com/events/1493807214252139/

http://vk.com/odiag_oberig

Контакти:
067 239 26 27 Максим Горбонос
www.prakoreni.org

20131204-act2

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати