Лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання

29 травня 2014 17:00-19:00 |

29 травня 2014 року з 17:00 до 19:00 в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відбудеться Лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання.

Так склалося, що Музей Івана Гончара, завдяки виставковій діяльності та різноманітним заходам з обрядодіями, постійно демонструє народний одяг та всіляко заохочує відвідувачів приходити на свята відповідно вбраними. За останні роки в музеї пройшов цілий ряд виставок, майстер-класів та лекцій-показів автентичної народної ноші, а також різних реконструкцій. Тому на численні прохання відвідувачів, друзів та симпатиків музею, знавців, любителів народного одягу, вирішено започаткувати серію семінарів з історії, теорії та практики українського костюма. Починаючи з вересня 2014 року щомісяця буде проводитись один семінар, присвячений народному селянському чи міському вбранню того чи іншого історико-етнографічного регіону України. Планується, що кожен семінар буде ретельно готуватися творчим колективом, зібраним з працівників Музею Івана Гончара та дизайнерів-реконструкторів, студентів і викладачів установ, які готують фахівців з моделювання костюма.

Кожен семінар орієнтовно триватиме 3 години, які будуть поділені на три частини. Першою буде йти лекція-показ з демонстрацією автентичного вбрання з фондів музею та приватних збірок на людях та манекенах з розглядом деталей вишивки, ткання, кроїв та аксесуарів на великому екрані (PowerPointPresentation). Друга година семінару буде присвячена практичній частині (майстер-клас) – крою, колористиці, матеріалам окремих компонентів комплексу вбрання (від 1-ї до 3-х одиниць). Також буде продемонстрована реконструкція вбрання на моделях. Третя година семінару – майстер-клас з вишивки (плетіння, ткання, виготовлення аксесуарів).

До кожного семінару творчим колективом буде готуватись диск, на якому буде поміщена вся інформація, база даних з вбрання певного регіону – ілюстративний матеріал, схеми кроїв, схеми вишивання, плетіння тощо. Цей диск зможуть придбати всі учасники семінару, а також всі охочі, хто не зможе потрапити на його проведення.

У травні та червні будуть проведені вступні семінари-презентації. 29 травня семінар буде присвячено розмаїттю костюма за історико-етнографічним районуванням України (лекція-показ на основі фондової збірки Музею Івана Гончара). 19 червня семінар загострить увагу на реконструкції народної ноші, проблемах та перспективах у цьому напрямку. Свої досягнення у цій сфері продемонструють художники-дизайнери вбрання разом зі студентами з Київського національного університету технологій і дизайну, Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука, окремі дизайнери-модельєри.

ВИДИВОанонс-презентація циклу семінарів

До речі!

За час з Дня проголошення Незалежності України в суспільстві значно зріс інтерес до своєї історичної спадщини. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» за всі роки своєї діяльності з початку свого існування (з 1993 року) завжди ставив у пріоритетні напрямки ознайомлення українців та іноземних громадян з історією та культурою, особливо другої половини ХІХ та протягом всього ХХ століття, маючи у фондах чималий перелік артефактів матеріально-духовної культури усіх етнічних земель України. Серед тих груп збереження музейних предметів надзвичайний інтерес складає текстиль – вбрання, рушники, відповідно ткання та вишивка. Переважна більшість виставок в Музеї не обходиться без текстилю.

Народне вбрання, без сумніву, користується високою популярністю через те, що саме воно є тим визначальним чинником, ідентифікатором етносу, увібравши за всю історію тої, чи іншої землі багатий колорит, крій, технічне оздоблення, який часом є неповторним навіть для кожного окремого поселення. Відтак, народна ноша є своєрідною візитною карткою певного історико-етнографічного регіону, чи району. Якщо на початку 1990-х років багато наших громадян одягали народне вбрання не особливо звертаючи на історичну відповідність деталей костюма, естетику та багато інших чинників, то тепер ситуація змінилась у бік глибокого вивчення своїх коренів. Чимало з’явилось творчих колективів та окремих дизайнерів, які захопились реконструкцією народного вбрання, відгукуючись на попит у суспільстві. Треба зауважити, що на теренах Західної Європи країни приділяють цьому значну увагу вже давно і набули чималого досвіду, який варто нам українцям перейняти.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Лаврська 19.
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 470, 520 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: 288-92-68, 362-44-62.

Vbrannya_lekcia

Share Button

6 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати