Лекція-показ «Традиційне вбрання Київщини»

7 грудня 2014 о 15:00 |

7 грудня, на Свято Катерини, яка в українців уособлює жіночу долю, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» за підтримки багатьох друзів – партнерів проводить лекцію-показ «Традиційне вбрання Київщини». Лекція-показ складатиметься з 3-х частин.

Видиво анонси

В першій частині ми довідаємось з уст історика, реконструктора історичної ноші 17 ст. п. Святослава Сичевського (Лихо) про історію формування Київської землі від часів стародавніх до 19 ст., що буде проілюстровано багатьма історичними картами. Також на цій першій лекції, яка відкриватиме серію пізнавального циклу про історичну ношу всієї країни, буде представлено мапу історико-етнографічного районування України. Завершить Святослав Лихо свою розповідь демонстрацією реконструйованого вбрання 17 ст. – козака з Печерської сотні.

Друга частина включатиме демонстрацію на манекенах і, частково, на людях автентичного вбрання Київщини кінця 19 – початку 20 ст. Переважно це селянське вбрання, якого є більш менш в достатній кількості в музейних та приватних зібраннях. Окрім вбрання з фондів НЦНК «Музей Івана Гончара» будуть представлені приватні збірки Ігоря Перевертнюка, Володимира Щибрі, Олени Скрипки та колекції «Кровець». Київщина традиційно в розрізі історико-етнографічного районування розглядається як складова регіону Середня Наддніпрянщина. Розташована Київщина лише на правому березі Дніпра і поділяється на три частини – північну (що збігається з природною зоною Полісся), центральну – лісостепову частину і південну (теперішні Черкаська та частина Кіровоградської областей), це південь лісостепу та перехід до степової природної зони. Всі ці три частини мають свою регіональну специфіку у традиційному вбранні, тонкощі якого нам повідають етнологи Раїса Свирида, Сергій Верговський, Ігор Перевертнюк та Володимир Щибря.

Третя частина лекції-показу являтиме собою демонстрацію напрацювань дизайнерів-реконструкторів вбрання Київщини. Свої роботи на суд глядачів представлять студенти Київського Національного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука під орудою викладачів Галини Забашти, Ольги Мельничук, Наталії Дяченко-Забашти; ТОВ «Шляхетний одяг» (керівники – Руслан Павлюк та Людмила Сівцева-Климук); реставратора тканини та реконструктора вбрання, майстра народного мистецтва з вишивки Надії Білоткач, реконструктора Олени Андрущенко та інших. Вони поділяться своїм досвідом відтворення повних комплексів вбрання та окремих його компонентів, виявлять коло питань, які доводиться вирішувати дизайнерам на сучасному етапі відтворення історичної етнічної ноші.

Куратор проекту та модератор лекції-показу – Юрій Мельничук
Режисер показу – Людмила Сівцева-Климук
Менеджер-адміністратор – Інна Бражник
Відеозйомка – Володимир Хоменко.

Ласкаво запрошуємо 7 грудня у неділю до Музею Івана Гончара (вул. Лаврська, 19). Початок лекції-показу о 15.00.

По закінченню лекції о 18.00 – концерт колективу під орудою Василя Триліса.

Відвідати лекцію можна за попереднім записом, зареєструвавшись за електронною формою: http://goo.gl/gfNTRk або за телефоном: 093 130 37 51 (Інна). Прохання телефонувати з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 год.

Увага! У зв’язку із обмеженою кількістю місць, реєстрація на лекцію-показ «Традиційне вбрання Київщини» зупинена. Дякуємо усім, хто зареєструвався і чекаємо на Вас у неділю, 7 грудня, о 15 годині.

Є також хороша новина: повторна лекція «Традиційне вбрання Київщини» відбудеться у Музеї Івана Гончара орієнтовно в кінці січня – на початку лютого. Слідкуйте за новинами!

Вартість участі: 2 вхідних квитки до музею (60 гривень).

Прес-тур відбудеться о 14.00Акредитація для журналістів: Інна Бражник, info@honchar.org.ua.

 

Лекція

Share Button

4 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати