Лекція Олени Чебанюк “Вербич, вербич, весну приклич…”

24 квітня 2013 о 17:30 |

24 квітня 2013 року о 17:30 запрошуємо в Музей Івана Гончара на лекцію “Вербич, вербич, весну приклич…” (етнологічно-мистецький лекторій).

Цього разу в циклі лекцій «Свята річного обрядового кола» (в рамках музейної програми «Етнологічно-мистецький лекторій») висвітлюватиметься тема підготовки до одного з найбільших свят року – Великодня.

Ви дізнаєтеся про традиційні звичаї, обряди і вірування українців, пов’язані із вербою, застосування її у побуті та святковій обрядовості, а також в народній медицині та магії. Мова піде про традиції передвеликоднього тижня, Чистого Четверга й Страсної п’ятниці. Ви почуєте розповідь науковця про обряд “висповідування діжі”, проведення гаївкових розваг, магію писанки та далеких пращурів – “рахманів” тощо.

Лектор – Чебанюк Олена Юріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.

Ви почуєте веснянки та гаївки у виконанні музейного дитячого гурту «Орелі».

Щиро запрошуємо до Музею Івана Гончара – пізнаваймо свої звичаї та обряди гуртом!

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Куратор лекторію Тетяна Пошивайло, тел.: (044)362-44-62, 280-52-10, honchar_museum@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати