Лекція Оксани Кісь “Голова, шия та інші органи влади: у пошуках матріархату в традиційній українській культурі”

27 травня 2017 о 17:00 |

27 травня 2017 року о 17:00 запрошуємо на лекцію Оксани Кісь “Голова, шия та інші органи влади: у пошуках матріархату в традиційній українській культурі”. 

Українську культуру прийнято називати матріархальною.Коли і для чого виникла ця теорія? Чи існував/є в історичному минулому і в сучасному українському суспільстві матріархат?

На лекції Оксани Кісь спробуймо пильніше придивитися до традиційних уявлень українців про шлюб і практики сімейних стосунків.

Оксана Кісь – історикиня та антропологиня, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють жіночу історію, феміністську антропологію, усну історію та ґендерні перетворення у пост-соціалістичних країнах.

Книга О.Кісь “Жінка в традиційній українській культурі другої половини ХІХ – початку ХХ ст.” набула перевидання: надрукована в 2008, друге видання – 2012. «Ідея матріархату — це лише плід, дзеркальне відображення, друге Я патріархату. Насамперед звернули увагу на те, що дане поняття окреслює не стільки владу жінок, скільки владу матерів. У такий спосіб програмується засаднича нерівність поміж самими жінками за рахунок вивищення певної частини жіноцтва на підставі суто біологічної здатності до репродукції», – пише про матріархат по-українські Оксана Кісь.

Після лекції відбудеться обговорення.

Вхід вільний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати