Лекція майстрині бісероплетіння з Канади

13 September 2010 о 20:00 |

13 вересня 2010 року о 17:00 запрошуємо на зустріч з майстринею бісероплетіння Марією Рипан (м.Торонто, Канада). Під час зустрічі мисткиня прочитає лекцію-презентацію на тему «Сучасне бісероплетіння в Україні».

Марія Рипан – відома мисткиня із бісероплетіння. Народжена в США, вона проживає в Канаді. Має власну галерею і видавництво. Автор навчальних програм і брендових продуктів (набори, взірці, методичні посібники, альбоми) з бісероплетіння.

Цей міжнародний культурно-мистецький просвітницький проект був започаткований 2004 у Гільдії Бісероплетіння з Великих Озер (GLBG), штат Мічіган, США. Відтоді мав місце у багатьох професійних спілках, музеях і культурних центрах Канади та США.

Пані Марія багато подорожувала Україною, відвідуючи і спілкуючись з майстрами бісероплетіння. Дослідниця також вивчала збірки українських музеїв народного мистецтва, фіксувала художні й технологічні особливості бісероплетіння ХІХ-ХХ століть. Вона зібрала фотоколекції писанок, оздоблених різною технікою виконання із застосованням традиційних мотивів бісероплетіння. У її колекції також є вишивані бісером сорочки, горбатки, кептарі 1950-х років, оновлені мотиви давньої народної творчості українців.

Про презентацію:

Під час свого виступу Марія Рипан висвітлює багату спадщину бісероплетіння з України. В далекому минулому бісероплетіння як окремого виду народної культури не існувало — українці поєднували традиційні зразки вишивання нитками та нанизування на нитки бісеру. Цей спосіб оздоблення (гердани, силянки, ланки) використовувався на комірцях, головних уборах і чоловічих капелюхах, а також по краях елементів одягу. Цю народну традицію можна легко й успішно використовувати в дизайні сучасного одягу.

Окрім історичного аспекту, мисткиня також виявляє особливості розвитку бісероплетіння у незалежній Україні.

Вхід вільний!

Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати