Лекція-концерт «Січові стрільці – воїни Архангела Михайла»

19 листопада о 18.00 |

Запрошуємо в Музей Івана Гончара 19 листопада о 18.00 на лекцію-концерт «Січові стрільці – воїни Архангела Михайла».

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» продовжує роботу Етнологічно-мистецького лекторію. Цього разу мова піде про історію та творчість українського військового об’єднання – Легіону Січових стрільців, що було створено в часи Першої світової війни молодими українськими патріотами.

Головним своїм завданням січові стрільці вважали «визволяти братів-українців з московських кайдан» і здобувати незалежність для рідного краю. Нова формація українського війська потребувала нових патріотичних і бойових пісень: січовики самі формували власний пісенний репертуар, писали нові твори, переспівували й перероблювали вірші й мелодії українських народних пісень, професійних поетів і композиторів. Ви дізнаєтесь про історію складання таких патріотичних пісень, як «Ой у лузі червона калина», «За Україну, за її волю», «Іхав стрілець на війноньку» та романсів, які вже давно стали народними піснями. Лекція супроводжуватиметься фото- та відеоматеріалами з українських архівних установ.

Лектор – кандидат філологічних наук Олена Чебанюк.

В концертній частині ви почуєте стрілецькі пісні у виконанні народної артистки України Валентини Ковальської, гурту «Хорея Козацька» (під орудою заслуженого артиста України – Тараса Компаніченка) та фольклорного гурту «Роксоланія» (студенти-фольклористи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка).

Захід відбувається у рамках Мистецької Оборонної Толоки «Захистимо Батьківщину Разом!». Під час лекції-концерту відбуватиметься збір необхідних речей для українських бійців.

Вхід вільний

Світлина: ukrmap.su

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати