Лекція «Колодій» та «Масниця» в традиційній народній культурі українців»

6 березня 2013 о 17:00 |

6 березня 2013 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на лекцію “«КОЛОДІЙ» ТА «МАСНИЦЯ» в традиційній народній культурі українців” (музейна програма «Етнологічно-мистецький лекторій»).

Нещодавно у нашому музейному циклі лекцій «Свята річного обрядового кола» (в рамках музейної програми «Етнологічно-мистецький лекторій») висвітлювалася тема «Стрітення».

А вже на часі нове народне свято – «Колодій» («Масниця»), з якого розпочинається весняний цикл календарних традиційних свят українців. Отже, цього разу розповімо про те, як зустрічати й відзначати це свято, зокрема, про його основний атрибут – «колодку», яку чіпляли неодруженим парубкам, а також жінкам, діти яких до Масниць не одружилися.

На лекції ви дізнаєтеся про обряд «народження і поховання Колодія та Федора», зможете записати давні рецепти страв, які традиційно готували на «рябому» і «сирному» тижні, а також довідаєтеся про те, як слід готуватися до Великого посту. Під час свята було багато ігрищ, жартуючи приспівували: «Масляна, Масляна, яка ти маленька. Якби тебе сім неділь, а посту їдненька».

На лекції буде продемонстровано унікальний обряд – «Водіння “Козла”» у виконанні фольклорно-етнографічного гурту “Рожаниця” (керівник Інна Шаркова).

ЛекторЧебанюк Олена Юріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.

Щиро запрошуємо до Музею Івана Гончара – пізнаваймо свої звичаї та обряди гуртом!

Куратор Лекторію – Тетяна Пошивайло (тел.: 362-44-62)

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати