Лекція «Борщ без каші удівець» – борщ у звичаях, обрядах і фольклорі українців

17 лютого 2015 о 18:00 |

17 лютого о 18.00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на лекцію «Борщ без каші удівець» – борщ у звичаях, обрядах і фольклорі українців.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» продовжує роботу Етнологічно-мистецького лекторію.

Цього разу в лекції «Борщ без каші удівець» піде мова про архаїчні звичаї, вірування, обряди та ритуали, пов’язані із найпоширенішою українською овочевою стравою – борщем. Недарма народна мудрість зберегла такі прислів’я: «Як нема борщу, то нема й їжі», «Де в хаті борщ і капуста, там хата не пуста».

Ви також дізнаєтеся, що найпопулярніший бренд української національної кухні не лише нараховує більше сотні рецептів, а й має неповторні смакові нюанси в залежності від регіону та оригінальні традиції споживання.

Борщ в Україні здавна вживається як основна ритуальна страва під час великих календарних свят, на хрестинах, весіллі й поминках, і, за народними переказами, допомагає викликати дощ, задобрити домовика й Водяного Діда.

Дізнатися про все це ви можете, завітавши на лекцію Олени Чебанюк — кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.

Куратор Лекторію – Тетяна Пошивайло (тел.: 362-44-62).

Вхід вільний.

Захід відбувається в рамках Мистецької Оборонної Толоки «Захистимо Батьківщину Разом!!!». Під час презентації відбуватиметься збір продуктів, необхідних речей та коштів для бійців АТО.

ivona.bigmir.net (фото)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати