Культурно-освітні заходи в інтерактивному виставковому просторі “ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ”

9, 10, 11, 13, 14 грудня 2014 |

Запрошуємо до Музею Івана Гончара на культурно-освітні заходи в інтерактивному виставковому просторі
«ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ: (р)еволюційна культура Майдану»!

9 грудня (вівторок)
18:00 – 20:00

Лекція «Свобода в культурі – культура свободи»

Для кожного суспільства в період революційних змін і/або інноваційних перетворень свобода стає однієї з основних цінностей. У різних суспільствах ми маємо справу з різними ступенями і навіть відмінним розуміннями свободи. Тож який тип культури і модель культурної політики дозволяє знаходити стійкий баланс між анархією і тоталітаризмом? Чому не можна побудувати суспільство вільних і відповідальних людей із внутрішньо закомплексованою культурою? Як у творчому процесі поєднати свободу з відповідальністю? Пошуку відповіді на це запитання і буде присвячена лекція Миколи Скиби, історика, культурного антрополога, директора ГО «Агенція культурних стратегій», члена робочих груп «Культура2025. Платформа стратегічних ініціатив» та «Музей Свободи / Музей Майдану».

10 грудня (середа)
19:00 – 20:00

Презентація книги Анастасії Савицької «Fантомная боль #maidan»

До видання увійшли пости у соціальній мережі з листопада 2013 по червень 2014 року, присвячені соціально-політичним зрушенням в України та Революції Гідності.
Авторами проекту стали активні учасники Майдану Анастасія Савицька та Андрій Миргородський, видання вийшло за підтримки волонтера Євромайдану Гліба Лірника. Воно складається із 6 розділів: «Михайлівська площа», «Надто мирний протест», «Перші смерті», «Будь ласка, не треба більше крові», «Посттравматичний синдром», «Фантомний біль». При оформленні використано фотографії з місця подій.
За словами автора, ця книга – «маємо матеріальне втіленні революції, яка сталася у Facebook».

11 грудня (четвер)
18:00 – 20:00

Публічна дискусія «Протестні рухи в Україні: досвід поколінь» за сприяння Музею шістдесятництва

Події зими 2013—2014 року вкотре в нашій історії поставили перед українським суспільством питання про те, що є свобода, які чинники впливають на усвідомлення несвободи, особистої та політичної, якою є ціна свободи? Саме шістдесятникам свого часу вже довелося віповідати на ці запитання — у кожного із них свій шлях до свободи: через творчість, активну громадянську позицію, участь у політичному житті.

Гостями заходу стануть учасниками українського руху спротиву 1960—1980-х рр. – шістдесятники: поет Іван Драч, публіцист, колишній політв’язень Василь Овсієнко, художник Василь Перевальський, режисер Лесь Танюк, а також представники молодшого покоління «протестантів», зокрема історик Володимир В’ятрович.

Сьогодні з’явилося нове покоління, яке набуло власного досвіду подолання несвободи. Тому на зустрічі поговоримо також про участь молоді різних поколінь в протестних рухах; про те, що об’єднує і що відрізняє молодь шістдесятих і молодь початку ХХІ століття і чим для кожного з учасників зустрічі стали події, які отримали назву «Революція Гідності».

13 грудня (субота)
16:00 – 18:00

Показ фільму іранського режисера Мохаммада Норузівалуджаї «Жовто-блакитний Майдан»

Фільм «Жовто-блакитний Майдан» – вражаючий документ про події, що змінили країну назавжди. Мохаммаду Норузівалуджаї – іранцю, що навчався і працює в Києві, – вдалося створити кіно, яке начебто «побудували» самі люди, учасники Майдану, різного віку, професій та соціального походження, котрих об’єднав Майдан. І вони – чи то з болем, чи то з гумором – розповідають про себе та революцію.

Гострий погляд автора фільму – режисера, оператора, людини – створив своєрідний щоденник, якій заставить вас і сміятися і плакати майже водночас. Цей твір не є «поглядом із боку», то не є «Майдан очима іноземця», навпаки – це розповідь учасника подій, озброєного камерою, то є одкровення небайдужої людини. Бо Україна для Мохаммада – країна, до якої він прикипів, яку полюбив, і де народилась і зростає його донька.

Прекрасна операторська робота дозволяє запам’ятовувати деякі кадри назавжди, а динамічний монтаж та абсолютний «ефект присутності» – не дає ні на мить відірватися від екрану.

14 грудня (неділя)
16:00 – 18:00

Лекція та міні-квест Владислави Осьмак «Різдвяні й новорічні традиції у Києві» від Відкритого Університету Майдану.

Культуролог Владислава Осьмак розповість про те, якими були різдвяні й новорічні традиції у Києві: про вертеп і могилянських спудеїв, про те, коли і як почали прикрашати різдвяні ялинки, як займалися благодійництвом, що дивились у театрі на Різдво. І ще багато цікавого про стародавні традиції, які, виявляється, продовжують жити і нині. У програмі – міні-квест для дітей і дорослих. І неодмінно – подарунки переможцям!

У програмі можливі зміни!
Слідкуйте за анонсами подій на: www.honchar.org.ua, www.facebook.com/honchar.museum, www.facebook.com/pages/Музей-Майдану

МІСЦЕ: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19.
Тел. для довідок: (044) 288-92-68, (044) 360-90-77 / honchar_museum@ukr.net

Podii_A4_8-16

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати