Культурно-освітні заходи в інтерактивному виставковому просторі “ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ”

24-27 грудня 2014 |

З 24 до 27 грудня запрошуємо до Музею Івана Гончара на культурно-освітні заходи в інтерактивному виставковому просторі «ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ: (р)еволюційна культура Майдану»!

24 грудня (середа)
12:00 – 13:00

Презентація проекту “Майдан: усна історія”
Як і для чого ми збираємо усні історії Майдану? Коли буде створено Архів Майдану? Чому важливо саме зараз записати свідчення учасників протестних акцій зими 2013-2014-го? Що робити людям, які отримали на Майдані травматичний досвід?
На ці та інші питання дадуть відповіді:
– Семен Глузман – очільник “Фонду збереження історії Майдану”, правозахисник, дисидент та політв’язень, президент Асоціації психіатрів України.
– Володимир В’ятрович – голова Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук.
– Наталія Машталер – режисер-документаліст, керівник проекту “Усні історії Майдану”.
– Іванна Кобєлєва – координатор проекту “Майдан: усна історія”, Український інститут національної пам’яті.
Свої власні історії Майдану вже розповіли близько 300 осіб. Серед них – бійці Самооборони, волонтери, медики, психологи, громадські та політичні активісти, і просто присутні.
На презентації ви зможете почути і побачити, як починався Майдан, якою була участь у ньому жінок, що залишилося у пам’яті свідків подій 18-20 лютого, кого вважають героями учасники проекту і як загалом вони оцінюють події зими 2013-2014 років.
Український інститут національної пам’яті спільно з громадською організацією “Фонд збереження історії Майдану” розпочав проект “Майдан: усна історія”. Що вже зроблено і які подальші плани – на презентації проекту.

25 грудня (четвер)
18:00 – 20:00

Вечір бардівської пісні з Зиновієм Медюхом.
Зиновій Медюх – автор і виконавець багатьох майданівських пісень, учасник гурту “Кулі”. Щодня і щоночі виступав на сцені Майдану із грудня 2013 року. З початком бойових дії часто дає концерти на передовій, підтримуючи військових. Запрошуємо на вечір присвячений повстанським та майданівським колядкам і авторській пісні у просторі виставки “Творчість Свободи”.

26 грудня (п’ятниця)
18:00 – 20:00

Прем’єрна презентація книги Юлії Орлової “111 дней Майдана: записки киевлянки”
Бібліотека Майдану запрошує всіх на прем’єрну презентацію книги Юлії Орлової “111 дней Майдана: записки киевлянки”, яка нещодавно побачила світ у видавництві “Дуліби”.
Книга безпосередньої учасниці подій Майдану киянки Юлії Орлової – це синопсис історичних подій у Києві протягом трьох місяців кінця 2013 – початку 2014 року – день за днем, ніч за ніччю, ніяких фантазій – лише гола-голісінька правда. Це книга про київську протестну культуру, яка стала визначним явищем новітньої всесвітньої історії. Це книга про киян і про тих, хто солідаризувався з киянами, приїхав у Київ і став творцем і учасником Революції Гідності.
Книга має вигляд щоденника і являється підбіркою дописів авторки у мережі фейсбук. Тексти подано українською, російською та англійською мовами. Жанр книги видавництво окреслило як timeline-роман.
До участі у презентації запрошена Марина Гримич, відома українська письменниця, етнограф та видавець, яка виступила головним редактором книги та автором передмови.

27 грудня (субота)
14:00 – 16:00

Презентація «Пошти Майдану 2014».
Учасники ініціативи розкажуть свою історію: як виникли, що зробили за рік і які плани на майбутнє! Також Ви зможете побачити виставку революційного мистецтва «Творчість Свободи». Звичайно працюватиме пошта і Ви зможете привітати друзів листом чи листівкою. Робіть добрі справи!

У програмі можливі зміни!
Слідкуйте за анонсами про події (можливі зміни) на: www.honchar.org.ua, www.facebook.com/honchar.museum, www.facebook.com/pages/Музей-Майдану
МІСЦЕ: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19.
Тел. для довідок: (044) 288-92-68, (044) 360-90-77 / honchar_museum@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати