Кримськотатарська виставка-інсталяція «Zincir: ланки пам’яті»

16 травня - 28 червня 2015 |

До Дня скорботи та пам’яті жертв геноциду (депортації) кримськотатарського народу, скоєного тоталітарним режимом 18 травня 1944 року запрошуємо в Музей Івана Гончара відвідати виставку-інсталяцію «Zincir: ланки пам’яті».

Співорганізатори виставки: Громадська організація «ЕЛЬ-ЧЄБЄР», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» та Меджліс кримськотатарського народу.

На виставці вперше будуть широко представлені документи, які висвітлюють терор проти кримськотатарського народу, розпочатий з розстрілу голови ЦВК Кримської АРСР ще 1928 року.

Автори проекту – члени Громадської організації «ЕЛЬ-ЧЄБЄР». За їхнім задумом, символічні декорації та експонати мають передати атмосферу трагедії народу. Як антитеза, поряд з ними представлено дивом збережені предмети з приватних колекцій: візерункове ткацтво, двосторонню вишивку та реконструкції традиційних костюмів.

Як стверджує етнограф Ульвіє Аблаєва, авторка концепту виставки та її куратор, «Первинною метою виставки була демонстрація небагатьох артефактів, збережених колекціонерами, як зразків загубленої культури народу до та під час депортації. Однак у процесі роботи з архівними документами ми вирішили оприлюднити частину цих матеріалів. Думаю, це справедливо, надати слово свідкам – «німим свідкам».

Відвідання виставки — за вхідним квитком до музею. Вартість вхідного квитка: 30 гривень для дорослих та 9 гривень для студентів, школярів та пенсіонерів. Музей працює щодня, з 10 по 17-30, окрім понеділкa та останнього вівторка місяця.

Виставка діятиме з 16 травня по 2 серпня 2015 року.

Контактні телефони: Рустем Скібін: 0506306994, Музей Івана Гончара: 280 52 10

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати