Концерт-вечорниці з гуртами “Old Grey Goose International”, “ГуляйГород”, “Надобридень”

5 листопада 2015 о 19:30 |

ЗАПРОШУЄМО

5 листопада о 19:30

Концерт-вечорниці американської та української традиційної музики
за участі гуртів:

“Old Grey Goose International” (США)
“ГуляйГород” (Україна, Київ)
“Надобридень” (Україна, Київ)

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” та Посольство США в Україні запрошує 5 листопада о 19:30 на Концерт-вечорниці американської та української традиційної музики.

Гурт «Old Grey Goose International» («Старий cивий гусак інтернешнл») грає традиційну американську танцювальну музику на різних акустичних інструментах; співає пісні про кохання, працю і життя з величезного репертуару американського фолку; вчить танцювати локальні американські танці, що демонструють культурне розмаїття США. Група пропагує взаємодію і взаєморозуміння між різними культурами через виконання традиційних пісень і танців та обмін ними.

Old Grey Goose promotional photo

Джефф Мак-Кін: акордеон, гітара, перкусія
Джефф виріс у музичній родині, співаючи у себе вдома і в церкві. Ще замолоду почав грати на гітарі, спочатку популярну музику і рок-н-рол, потім захопився народними і традиційними зразками. У коледжі почав грати на банджо і мандоліні, пізніше – на скрипці й баяні. У 1977 році він став співзасновником гурту «Old Grey Goose» і відтоді гастролює з ним. Працював як фольклорист у численних культурних організаціях штату Мен і канадських провінцій Марітаймз, проводив дослідження, організовував фольклорні фестивалі, робив документальні радіопередачі, збирав народні пісні й танцювальні мелодії. У 2002 році губернатор штату Мен увів Джеффа до складу Комісії штату у справах мистецтва. Також Джефф займається розведенням устриць на власній фермі.

Дуг Процик: скрипка, фортепіано, акордеон
Дуг Процик – багатоплановий музикант: він викладає музику, грає на сцені і продюсує музичні програми. Музика супроводжує його все життя, від перших уроків гри на фортепіано у віці п’яти років. У середній школі та коледжі він виявив інтерес до народної музики та гітари. Після переїзду в штат Мен у 1971 році він почав вивчати й виконувати традиційну музику Нової Англії, додавши до свого арсеналу скрипку, акордеон і танці у стилі кантрі. Виступав по всій території Сполучених Штатів і в Європі на фольклорних фестивалях. Протягом семи місяців подорожував і займався викладанням та вивченням традиційної музики в як Індонезії, Таїланді і Непалі. Дуг пише, виконує і записує фортепіанний супровід до старих німих кінофільмів.

Викладання на різних академічних рівнях і створення освітніх програм для шкіл і літніх таборів – це ще один аспект музичної діяльності Дуга. Працюючи директором скрипкового табору штату Мен, він випустив 12 збірників нот скрипкових мелодій і супутніх компакт-дисків, щоб полегшити вивчення традиційних мотивів у таборі. Деякі з цих збірників та документальних відео, які він випустив, можна знайти на веб-сайті www.mainefiddlecamp.org.

Ерік Рольфсон: гітара, мандоліна, акордеон, контрабас
Ерік виріс у Франції, де почав грати рок-н-рол в середині 1960-х років під впливом британських та американських груп того періоду. На закінчення середньої школи мати купила йому в подарунок банджо. Він узяв його з собою, коли переїхав до штату Мен у 1969 році, де відкрив для себе ще й мандоліну, і почав грати традиційну музику цього регіону. Під час свого викладання в Європі він написав посібник про те, як використовувати народні пісні при вивченні американської історії й соціальних дисциплін. «Народні пісні вдихають життя в історію, – пояснює Рольфсон. – Ці пісні розповідають історії, і ви швидко схоплюєте суть ситуації. Живе виконання, яке справляє безпосередній емоційний вплив на учнів, допомагає їм утримати в пам’яті деталі». Зараз Рольфсон обіймає в Університеті штату Мен посаду віце-президента з питань розвитку.

Беннетт Конесні: гітара, банджо, контрабас
Беннетт Конесні виріс у штаті Мен під впливом місцевих спільнот, які цікавилися старовинною музикою, вітрильним спортом і сільським господарством регіону.
У тринадцять років він найнявся матросом на місцеву шхуну, плавав по затоці Пенобскот і, піднімаючи вітрила й витягуючи якір, навчався робочим пісням, що їх традиційно співали матроси. Пізніше, в Коледжі Міддлбері, Беннетт став співзасновником студентської ферми і шість місяців вивчав сільськогосподарські пісні в Південній Африці. Він отримав стипендію імені Томаса Ватсона, яка дала йому змогу провести рік після закінчення коледжу в Танзанії, Гані, Монголії, В’єтнамі, Швейцарії й Голландії, вивчаючи робочі пісні морських, польових і степових ареалів.

Нещодавно Беннетт став співзасновником Сильвестер Менор, навчальної ферми площею 43 акри на острові Шелтер, штат Нью-Йорк. Він займається стратегічним плануванням і розробкою програм цієї організації, а крім цього навчає працівників ферми співати робочі пісні й очолює щорічний осінній фестиваль «Урожай і пісня». Під час фестивалю місцеві жителі збираються на фермі, щоб завершити двотижневий процес лущення часнику і посадити його за один ранок, весь час у супроводі пісень. Беннетт виступає з лекціями в жанрі «технологія – розвага – дизайн», у яких розповідає про свою роботу, займається викладанням і регулярно дає концерти по всій Північній Америці, як самостійно, так і в складі кількох музичних груп.

Гурт «Надобридень» репрезентує виключно традиційний інструментальний репертуар із багатьох регіонів України. Це один із перших вторинних гуртів інструментальної музики, що постав у річищі реконструктивного руху фольклорної автентики в Україні у 1980-90-х роках. Гурт створено в 1992 році за ініціативи Михайла Хая (етномузиколог, завідувач та провідний науковий співробітник відділу етномузикології ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України, професор кафедри музичної фольклористики НМАУ ім. П. Чайковського,) і до теперішнього часу витримав численні зміни у складі.

Nadobryden_3

Гурт “Гуляй Город” – творчий колектив, що досліджує і відтворює традиційну інструментальну музику, обрядові та побутові пісні, а також танці території Середнього Подніпров’я (Черкащина, Полтавщина, Кіровоградщина). Пісенний матеріал подається в традиційній манері багатоголосного співу, характерної для центральної України. Учасники колективу проводять майстер-класи з традиційних народних танців, серед яких “Гопак”, “Орлиця”, “Гречаники”, “Баламут”, “Молодичка” та ін. у супроводі “троїстої музики”, до складу якої входять дві скрипки, бас і бубон. Гурт є учасником фестивалів, мистецьких акцій та різних фольклорних проектів в Україні, Німеччині, Польщі, Литві, Грузії, Данії.

Gul_Gorod

Організатори:

  • Посольство США в Україні
  • НЦНК “Музей Івана Гончара”

Живий звук. Вхід вільний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати