Концерт народної духовної музики «Помишляйте, чєловєци…»

23 березня 2018 о 19:00 |

23 березня 2018 року о 19:00 Музей Івана Гончара запрошує на концерт народної духовної музики «Помишляйте, чєловєци…» за участі фольклорних ансамблів “Божичі”, “Многая лєта” та дитячого фольклорного ансамблю “Райгородок”. У програмі прозвучать псальми з різних регіонів України, а також з нотного збірника Порфирія Демуцького «Ліра і її мотиви», записані ним на Київщині на межі ХІХ-ХХ ст.

У народних псальмах творчо осмислюється та розвивається вчення Ісуса Христа, а також подаються приклади християнського життя. Період звучання псальмів тісно пов’язаний з часом Великого Посту, коли з’являється прекрасна нагода підсилити горіння своєї внутрішньої духовної лампадки і в її світлі подивитися на власне життя, з його скорботами та радощами, падіннями та підйомами.

Фольклорний ансамбль «Божичі» створено у 1999 році. Учасниками колективу є як професійні фольклористи, випускники кафедр фольклору Національної музичної академії України ім.П.Чайковського та Київського Національного університету культури і мистецтв, так і любителі народної музики. Репертуар ансамблю становлять пісні, записані його керівниками Сусанною Карпенко та Іллею Фетисовим у численних фольклорних експедиціях Лівобережною Україною.

Фольклорний ансамбль «Многая лєта» створений у Київському Національному університеті культури і мистецтв на кафедрі народнопісенного виконавства у 2008 році. Керівником колективу є етномузиколог, етноспівачка, старший викладач кафедри Ганна Коропніченко. До складу ансамблю входять студенти КНУКіМ.

Головними у репертуарі гурту є твори духовного змісту: старовинні літургійні піснеспіви, записані від сільських клірошан, та псальми з різних регіонів України. Основним напрямком роботи є відтворення традиції пісенного виконавства Полісся та Середньої Наддніпрянщини.

Дитячий фольклорний ансамбль «Райгородок» створено у 2010 році. Керівник гурту – Сусанна Карпенко. Основу репертуару колективу складають календарні та ліричні пісні з різних регіонів України.

Вхідний квиток: дорослі – 30 грн., школярі, студенти, пенсіонери – 10 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати