Концерт фольклорного гурту «Рідна пісня» (керівник Василь Триліс)

7 грудня 2014 о 18:00 |

7 грудня 2014 року о 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на музичні зустрічі «Жіноча доля в народних піснях та романсах».

Традиційний вечір Катерини-Долі стане також вечором української народної пісні – нагодою для творчого звіту фольклорного гурту «Рідна пісня», який цього року був ушанований літературно-мистецькою премією ім. Григорія Сковороди.

7 грудня – День Святої Великомучениці Катерини, який в українській традиції давно зустрівся з древнішим дохристиянським святом – Днем Долі. Здавна, саме цього дня дівчата починали ворожити на свою долю. Вони збиралися на вечорниці, заварювали кашу з кількох видів круп та «кликали долю вечеряти». Потім ішли потай до садочку, виламували гілочку вишні і ставили у воду: якщо зацвіте до Різдва – дівчина вийде цього року заміж.

Дівчата не лише ворожать в цей День, а й виспівують Долю: закликають її до вечері, розпитують про своє майбутнє, а потім, уже всім гуртом, розказують-виспівують своє життя. І зовсім не випадково кожна наша пісня – то ціла людська доля.

На вечорі Катерини-Долі ви почуєте давні українські народні пісні – обрядові, побутові, а також жіночі романси у виконанні гурту «Рідна пісня».

Програму веде керівник гурту Василь Триліс.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати