Кодима-фест 2017

3-4 червня 2017 |

3-4 червня в селі Івашкове Кодимського району Одеської області відбудеться ІІ етно-фестиваль «Кодима-фест». На гостей чекатиме парад регіональної кухні, обрядів і традицій, гарна етно-музика, майстер-класи з народних танців і забав.

Основною «фішкою» майбутнього фестивалю стане реконструкція весілля: протягом двох днів представники сіл району покажуть гостям фестивалю колаж місцевих весільних обрядів, починаючи від сватання і закінчуючи перевдяганням нареченої.

Крім реконструкції весілля в ці ж дні на фестивальному майданчику з дотриманням усіх традиційних обрядів, котрими в цій місцевості користуються і досі, пройде і справжнє весілля – одружиться пара з села Івашкова. Сільський голова Петро Погорілий в перший день фестивалю, 3 червня, розпише їх на острові Любові. Це острів, так само, як і фестивальне озеро, з’явилося в селі минулого року – напередодні І етно-фестивалю «Кодима-фест».

Традиційно, в рамках етно-фестивалю «Кодима-фест» будуть організовані туристичні тури дев’ятьма населеними пунктами району. Бажаючі зможуть ознайомитися із місцевими пам’ятками – дерев’яними церквами 19 століття, унікальним вітряком, побачити іконостас, виконаний в техніці «флоро-мазаїка», побувати на цілющих джерелах і ін.

В рамках фестивалю пройде акція «Відправ листівку другу», для якої спеціально надруковано 3 види листівок з краєвидами Кодимщини і району. Також гості фестивалю познайомляться із роботами фотохудожників, які взяли участь в унікальному фотопроекті «Земля наших предків. Кодимщина».

На території II етно-екофестивалю «Кодима-фест» (3 -4 червня) буде облаштовано 8 локацій.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Урочиста хода учасників «Кодима-фест» почнеться 3 червня о 14:00 від Свято-Покровської церкви.

У перший день, 3 червня, о 14:30 на Головній сцені буде оголошено про офіційне відкриття фестивалю, з 18:00 на ній відбуватимуться виступи запрошених гуртів: “Радуйся”, “Сільська музика”, “Хорея Козацька”, “Друже Музико”, “Русичі”, “PoliКарп”. На виступах колективів свято не закінчується – з 23:00 і до 01:00 відбуватиметься Ніч танцю.

На другий день, 4 червня, на головній сцені відбудеться сольний виступ Олексія Зайця, а також виступи фольклорних гуртів “Сільська музика”, “Орелі”, інструментальної капели “Надобридень”, львівської етно-ватаги “Joryj Kłoc” та Одеського музичного кооперативу “Феликс Шиндер и Деньги Вперед”.

У Будинку культури буде розташовано Майданчик преси. 3 червня з 13:00 до 13:30 тут відбудеться прес-конференція. З 19:00 до 21:00 – презентація фотопроекту «Земля наших предків. Кодимщина» у формі слад-шоу, також будуть продемонстровані обрані фотографії з минулорічного «Кодима-фесту». У денний час першого та другого дня у Будинку культури відбуватиметься показ мультфільмів.

Дитячий майданчик «КОТРУЦА» – особлива територія фестивалю, адже тут відбуватимуться найрізноманітніші заходи, які будуть цікаві усім діткам:
– територія рукоділля – майстер-класи народних майстрів із писанкарства, ткацтва на бердечку, плетіння з рогози, гончарства, різьбярства, соломкарства, петриківського розпису, виготовлення ляльок-мотанок, витинанок, свищиків та інші;
– територія традиційних рухливих ігор – дітки навчатимуться регіональним іграм, у які грали наші прабабусі і прадідусі, тут же відбудуться майстер-класи з традиційних танків з Валерієм Гладунцем і музиками гурту “Варйон”, казками розважатиме усім добре відомий Сашко Лірник;
– територія для малюків – забавлянки і колискові для найменших;
– мотузковий майданчик для випробувань на спритність і витривалість.

Денна сцена – обрядове дійство “Весілля Кодимщини. Перший день почнеться 3 червня о 15:00 і продовжиться до 18:00. У реконструкції традиційного весілля візьмуть участь мешканці і творчі колективи сел Кодимського району. Дійство поєднає в собі унікальні обряди, які притаманні кожному із сел. Другий день традиційного кодимського весілля триватиме з 14:00 до 18:00.

Традиційна кухня “КОТУНЯ” – гастрономічний оазис “Кодима-фесту”. Будиночки, облаштовані мешканцями сел району, пригощатимуть традиційними стравами, які пощастить спробувати лише відвідавши ці села та на фестивалі “Кодима-фест”. Гості фестивалю також матимуть можливість навчитись самостійно готувати ці страви на майстер-класах.

Галявина кобзарів. У перший день виступи кобзарів і лірників відбуватимуться з 15:00 до 18:00. Другого дня мелодії і співи кобзарів лунатимуть з 14:00 до 17:00.

Ярмарок майстрів. Народні майстри розташуються біля сільських будиночків на території «Котруци» – тут вони представлять гостям свої рукотвори та розкриють таємниці їх створення. Бажаючі зможуть придбати ті, що припали до душі, або створити подібні власноруч.

Більше інформації про фестиваль – www.kodyma-fest.com
Долучитися до події – https://www.facebook.com/kodymafest

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати