Кобзарсько-лірницька Покрова у Києві

14-15 жовтня 2015 |

КОБЗАРСЬКОЛІРНИЦЬКА ПОКРОВА У КИЄВІ

з нагоди 73-ї річниці УПА, Свята Покрови Пресвятої Богородиці,

Дня Українського козацтва та Дня захисника України

 14-15 жовтня 2015

Кобзарсько-лірницька Покрова бере свій початок із заходів Етнофесту “Креси Карпат”: “Лірницької Покрови у Дрогобичі” (2012), «Кобзарсько-лірницької Покрови у Києві” (2013-2014), «Лірницької Покрови у Рівному» (2014) за участю братчиків Львівського лірницького цеху, Київського та Харківського кобзарських цехів. Цьогоріч географія заходів розширились від Стрия, галицького міста, де колись функціонував потужний лірницький цех, до Рівного, яке нині стає столицею волинського лірництва, і аж до стольного Києва – міста, що у всі часи нашої історії мужньо брав на себе обов’язок фортеці-захисника нашої суверенності і державності.

У кожному полковому і навіть сотенному місті Великої України були свої бандуристи і кобзарі. Західноукраїнські лірники також брали участь у нелегкому побуті січових стрільців і повстанців УПА, надихають і нас сьогодні на продовження традиції. Приклад лірника Яреми та інших братчиків кобзарських цехів, які, перебуваючи нині на передовій, крім автоматів взяли із собою на фронт ще й свої кобзарські інструменти, говорить про те, що справа «сучасних Мамаїв» живе і сьогодні. Саме зараз Покрова повеліває нам звернутися до однієї із найсвятіших естетик – лірницьких сакральних псальмів і кантів, кобзарських дум та історичних пісень, і навіть видобутих із пам’яті давньоукраїнських княжих часів наших українських билин.

Програма Фестивалю “Кобзарсько-лірницька Покрова у Києві”:

14 жовтня (середа)

17:00 – Доброчинний концерт на підтримку лірника Вадима-Яреми Шевчука, що зараз на передній лінії фронту московсько-української війни
20:00 – Ансамбль стародавньої музики «Хорея козацька»

15 жовтня (четвер)

17:00 – Презентація книги Михайла Хая «Микола Будник і кобзарство»
18:00 – 21:00 – Виступи кобзарів та лірників

Учасники Фестивалю:

Тарас Компаніченко, Михайло Хай, Олександр Тріус, Ярослав Крисько, Василь Лютий, Тарас Силенко, Святослав Силенко, Василь Жованик, Євген Макацьоба, Андрій Селецький.

Вхід на всі заходи Фестивалю вільний.

Організатори:

  • Мистецьке об’єднання «Глечик»
  • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

За підтримки:

Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Нехай Свята Покрова своїм омофором оберігає наше рідне українське воїнство!

POKROVA_A3 cur

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати