Івана Купала на садибі Івана Козловського

26 June 2010 о 13:00 |

26 червня 2010 року запрошуємо всіх на батьківське обійстя співака Івана Козловського – до Меморіального музею-садиби в село Мар’янівка Васильківського р-ну Київської області відзначити 110-у річницю від дня народження видатного тенора ХХ століття та відсвяткувати Купайла.

Цього року весь світ відзначає 110-у річницю від дня народження видатного тенора ХХ століття, великого півчого церковно-православної музики, народного артиста, лауреата Шевченківської премії – Івана Козловського. Колискою тенора стало мальовниче село Мар’янівка, що на Київщині. Правду пісні через душу свого села він виніс на вершину світового виконавства. Із українських народних мелодій створив світові шедеври («Кантата про матір», «По садочку ходжу», «Ой у полі озеречко», «Ой співаночки мої» та ін.). В часи, коли українські пісні були заборонені навіть в Україні, маестро дозволяв собі виконувати їх на московських сценах в присутності Сталіна. Незламний дух, вірна любов до України, вірність своїй апостольській місії проросли з гетьманського коріння співака (по материній лінії з роду Косинських), щоб мудро та авторитетно заявити на весь світ: «Співаюча Україна – це її Дух, духовні зерна. Її незалежність».
26 червня в селі Мар’янівка відбудеться традиційне купальське свято, що збере митців, художників, майстрів, співаків, журналістів, а також людей, зацікавлених в українських звичаях  та обрядах.

У яблуневім саду на обійсті біля садиби І.С.Козловського звучатимуть народні пісні та класичні твори українських композиторів. Дитячі та  молодіжні фольклорні гурти з Київщини представлять традиційні купальські обрядодійства за участю відомих гуртів «Рожаниця», «Кралиця», «Троїсті музики», «Дай Боже» та інш. На Співочому полі народними майстрами України будуть проведені майстер-класи (соломоплетіння, гончарство, народна вишивка, лялька-мотанка). На гостей Свята чекатиме козацький куліш та трав’яні чаї, прогулянки на човнах та на возі з музиками, традиційні танці та народний спів, козацький куліш та українські забави.

В рамках свята відбудеться відкриття виставки робіт учасників пленеру «Святині Землі української», що пройшов 16 травня цього року за участі відомих художників. Пленер був присвячений 25-річчю від дня останнього перебування  І.С.Козловського в Україні (Куратор – Ірина Гопанчук). 26 червня під час свята на Співочому полі учасниками та гостями фестивалю буде написано спільну картину «Мар’янівська пастораль».

У програмі свята:
•    Святковий молебень у храмі Пресвятої Богородиці
•    «Зустріч з голосом» Івана Козловського
•    Виступи фольклорних гуртів Київщини
•    Купальські обрядодійства
•    Майстер-класи від майстрів народної творчості
•    Виставка творів учасників пленеру «Святині Землі української»

Акредитація ЗМІ за тел.: (067) 316-68-79

Як дістатися до Музею-садиби І.С.Козловського:
м.Либідська, маршрут Київ-Гребінка (відправлення з вул.І.Кудрі) Їхати до с.Ксаверівка, поворот на с.Мар’янівка.
На Вас чекатиме мікроавтобус та підвода з музиками. Власним автотранспортом  – с.Мар’янівка, Васильківський р-н, Київська обл. (40 км від Києва). Для довідок: (067) 958-21-44, (044) 229-56-87

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати