Історико-документальна виставка “Ми звинувачуємо”

23 листопада - 5 грудня 2010 |

Запрошуємо на історико-документальну виставку “Ми звинувачуємо”. Голодомор 1932-1933 років – Геноцид українського народу. Виставка триватиме з 23 листопада по 5 грудня 2010 року.

На виставці представлені документи вищих партійних та державних органів влади, які свідчать про їх свідомі дії, спрямовані на організацію Голодомору, та їх повну обізнаність з ситуацією на місцях. Творцями Голодомору названо Сталіна, його найближче оточення в Москві та їх помічників в Україні.

Виставку присвячено подіям 1932-1933 рр., розгортанню Й.Сталіним війни проти селян, яка набула форм терору голодом. Запровадження режиму “чорних дощок”, заборона поширення інформації про голод, запровадження паспортної системи разом із заборонами на виїзд за межі України, офіційна відмова приймати допомогу голодуючим від Міжнародного Червоного Хреста і й інших благодійних організацій – усе це є ознаки геноциду та прямі докази зумисності Голодомору. Помилково думати, що голод своєю кістлявою рукою душив лише українське село – люди сотнями помирали на вулицях українських міст.

Важливим доказом зумисності Голодомору є свідчення очевидців. Вони складають окрему змістову частину. Дуже непростим є питання про загальну кількість жертв Голодомору. Однак демографічні втрати викликають палкі дискусії, пропонуються різні методики підрахунків. Автори виставки – доктор історичних наук В. Борисенко, В. Даниленко, С.Кульчицький, В. Марочко, Р. Пирог і кандидат історичних наук Л. Гриневич – прагнули звернути увагу відвідувачів на найочевидніше – величезний дефіцит населення України при зіставленні переписів населення 1926 та 1937 рр. – при одночасному збільшенні за цей час населення Росії та Білорусії.

Україна мусить зробити все, щоб пам’ять про невинно згублених збереглася довічно.

Вхід у Музей
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати