Культурно-освітній лекторій “Історія традиційного костюма”. Лекція: Історія косметики і парфумерії.

22 грудня 2018 |

Музей Івана Гончара продовжує лекторій та практичні заняття з історії традиційного народного вбрання.

22 грудня | 15:00
Лекція 3. Історія косметики і парфумерії

Факт: в стародавньому світі поняття “парфумерія” було так тісно переплетене з поняттям “ароматерапія”, що розрізнити їх було неможливо. Протягом століть це вишукане мистецтво зазнавало як розквіту, так і забуття, і до епохи бароко включно частіше не доповнювало гігієну, а заміняло її. Допоки у ХVІІІ ст. на світ не з’являються парфумерні генії Жан-Луї Фаржон, П’єр-Франсуа Любен, Жан-Франсуа Убіган, а в ХІХ ст. у Франції розквітає еліта парфумерного мистецтва, що робить парфуми чи не найголовнішим і найбажанішим модним аксесуаром.

Словник:
Інро – популярна в Японії інкрустована перламутром невеличка скринька, що кріпилася шнурком до пояса, заміняючи кишені; часто наповнювалась різними пахощами, відіграючи роль парфумів.
Кіфі – перші відомі парфуми; ця складна ароматична композиція вживалась у Стародавньому Єгипті для обрядових цілей; точна рецептура і спосіб приготування кіфі відтворені компанією L’Oreal.
Toilette – у ХVІІІ ст. так називали серветку, яку змочували парфумованою водою, а потім протирали нею обличчя, шию та декольте, така процедура заміняла вмивання.

Вхідний квиток: 50 грн

Для участі просимо попередньо зареєструватись – http://bit.ly/istoriya-kostyuma

Сорочка жіноча додільна вишита червоними та чорними нитками, орнамент рослинний та рослинно-геометризований.Київська обл., м. Макарів. Початок ХХ ст.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати