Художня виставка Тетяни Кобзар

14 вересня - 2 жовтня 2011 |

14 вересня 2011 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття виставки “Етнографічна феєрія українського свята” заслуженої художниці України Тетяни Кобзар.

На кілька років полтавка Тетяна Козар разом з чоловіком залишили цивілізацію міста і оселились у сільській хаті-мазанці, де топили дровами, живучи в тиші серед квітучих садів і солов’їних співів. Саме тут, серед мальовничої природи, в сакральному просторі української хати, створила вона справжні шедеври народного малярства.

Ще донедавна народні картини, виконані художниками-самоуками, висіли чи не в кожній селянській хаті, хоча довгий час не були гідно поціновані мистецтвознавчою наукою. Однак вже сьогодні ці твори народного генію визнані високомистецькими і є прикрасою як приватних колекцій, так і державних музеїв. Зокрема, велика збірка народних картин є в колекціях Музею Івана Гончара.

Майстриня Тетяна Кобзар перейняла славні традиції народних майстрів-малярів, хоча прийшла до цього не відразу. Вона згадує, що «любов до народного намагався прищепити їй ще в дитинстві батько, проте продовжувала певний час малювати пейзажі, і лише згодом, після внутрішнього самоусвідомлення, з’явилася мета: звернутися до національного, самобутнього, звідси і стиль та тематика картин».

Починаючи з 2002 року, Тетяна Кобзар дуже плідно працює, має в своєму доробку понад шістдесят робіт, які активно експонує. Персональні виставки їй організовують Полтавський обласний осередок майстрів народного мистецтва України, Обласний центр народної творчості та творче об’єднання «Мистецтво». В минулому році вона була учасницею Всеукраїнської виставки «Народне мистецтво Полтавщини» та Всеукраїнської виставки-конкурсу «Кращий твір року — 2010», які відбулися в Києві, у Національній спілці майстрів народного мистецтва України. Вона намагається прославити полтавський край і на міжнародній арені: її картини бачили у посольствах Франції та Німеччини, зберігаються вони у приватних колекціях не лише України, а і Росії, Америки, Канади, Німеччини.

«Це мистецтво високе, і в ньому справді наша українська душа» – так оцінив творчість Тетяни Кобзар один із найбільших знавців народного малярства, колишній директор Полтавського краєзнавчого музею Кім Скалацький.

Тож запрошуємо всіх, залюблених у народне малярство, на виставку творів Тетяни Кобзар, щоб поринути у світ радості, краси і гармонії, до чарівних жар-птиць, створених уявою мисткині.

Виставка діятиме з 14 вересня до 2 жовтня 2011 року
щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:30.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати