Виставка «Світе тихий, краю милий, моя Україно!» до 200-ліття Тараса Шевченка

6 березня - 7 квітня 2014 |

6 березня 2014 року о 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття виставки «Світе тихий, краю милий, моя Україно!», яка присвячена 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. 

Актуальний та вічний Шевченко присутній у кожному з нас, в нашій колективній свідомості та колективній духовності. Він є силою нашої любові до України. Це сила любові «живих, мертвих і ненароджених» українців. Він керує нами зсередини і здійснює «велику режисуру» навіть свого 200-ліття. Виконуючи його волю та втілюючи його заповіт, тримаємо його слово на сторожі сьогодні, як ніколи.

Виставка «Світе тихий, краю милий, моя Україно!» є присвятою Тарасові Шевченку. Його любов до України часто виявлена у полум’яному, волелюбному слові, у заклику до боротьби. Проте одним з надзвичайно сильних і близьких для народу є світлий та ліричний образ України, що присутній у Шевченка. Народ так само виразив свою любов до України у багатьох формах традиційної культури, зокрема у живописі та піснях. Образ України-Раю, який оспівано та змальовано звичайними людьми впродовж минулого століття, і є тим дарунком та присвятою генію слова, думки і духу Тарасові Шевченку.

На відкритті виставки до 200-річчя Тараса Шевченка співатимуть кобзар з Черкащини Михайло Коваль, кобзар Тарас Компаніченко, лірник з Рівненщини Андрій Ляшук.

Виставка триватиме до 7 квітня.

Share Button

6 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати