Графіка, акварель, скульптура Івана Гончара

10-27 червня 2010 |

18 червня 2010 року о 16:00 запрошуємо на відкриття виставки графіки, акварелей, скульптури Івана Гончара, приуроченої до 65-ї річниці Перемоги, Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та дня пам’яті автора творчих робіт.

Про захід

Виставка до дня пам’яті І.М. Гончара – художника, скульптора, етнографа, – відкриває широкому загалу шанувальників маловідомі сторінки його творчої біографії: акварелі і начерки часів війни та скульптурні портрети героїв війни.

І.М. Гончар, уже будучи Заслуженим діячем  культури і мистецтв УРСР і господарем хатнього музею українських старожитностей,  щораз повертався в спогадах до пережитої війни, до тих численних втрат, яких зазнав народ України в 1941 – 1945 рр. Іван Макарович у своїх записах неодноразово зазначав, як трепетно і бережливо жителі поруйнованих європейських міст ставилися до своїх культурних цінностей і з болем констатував: «А ми по своєму невігластву нищимо, продовжуємо нищити…».

Краєвиди Дрездена, Відня, Берліна, Праги, польських міст – це мелодія каменю, зафіксована на папері. Витонченість готичних храмів підкреслено чіткими прорисовками архітектурних елементів, а складні композиції віденських фонтанів – статично-монументальні і динамічні водночас. Округлість форм і плавність ліній в складних переплетіннях тіл і рухів є результатом високої рисувальної майстерності митця.

В акварелях часів війни І.М. Гончар показує себе майстром етюду: композиційно довершені краєвиди – українські та західноєвропейські – вражають точністю відтворення зображень з натури (і це в умовах бойових дій!), а стримана кольорова гамма, плавні переходи від насичених зеленавих і сіро-рожевих до напівтонів – створюють особливий ефект легкості, притаманний акварелі, і, власне, обов’язковий в цій техніці образотворчості.

Особливої уваги заслуговує серія начерків і акварелей, виконаних в с. Давидовка (Східна Слобожанщина) восени 1942 р. Зворушливо-ностальгійні акварелі в колориті українського осоння, начерки хат під стріхами за плетеними тинами і перелазами, – в них туга за рідною домівкою. Власне, уже в цих роботах І.М. Гончар – художник-фронтовик – визначається як майбутній укладач «Живописної України» ХХ ст.

Погруддя героїв війни виконані в перші повоєнні роки в притаманній автору манері портретно-психологічної схожості і відтворюють образ воїна-переможця – того, хто боронив і відстояв Красу – на всіх фронтах!

Тривалість виставки

Виставка діятиме з 10 по 27 червня 2010 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Вхід вільний!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати