Фольклорний гурт “ГУЛЯЙГОРОД” представляє пісенний проект “Чорноморці”

26-го вересня о 19.00 |

Весь світ знає прекрасний чоловічий спів грузинів. З вишуканою музичною гармонією, довершенністю сильних чоловічих голосів, неодмінно уявляєш себе в горах, серед відважних воїнів, що безмежно люблять свою батьківщину! А що ж відомо про чоловічий спів українців, нащадків славних воїнів – козаків?!! Що відомо про Кубань – Чорноморію? Врешті, що МИ знаємо про себе?

Близько року чоловіча частина фольклорного гурту “ГУЛЯЙГОРОД” працює над пісенним проектом – “ЧОРНОМОРЦІ”.

Це багатоголосся українського “малинового клину” – теренів компактного розселення чорноморців, прямих нащадків запорожців, що переселились на Кубань з кінця ХVIII ст.. Культура чорноморців має питоме українське коріння, свідченням цього є мова та, власне, музична складова пісень.

Пісні, що увійшли до проекту, було записано від старожилів чорноморських станиць починаючи від 80-их років ХХ ст. включно до сьогодення. Саме ці унікальні “польові” аудіоматеріали, що ретельно вивчалися нами, стали основою проекту. Переважно це зразки народно-пісенної творчості станиць Уманської, Васюринської, Старонижестебліївської та Старомишаставської. Особливо співочою серед чорноморських станиць була і наразі залишається станиця Уманська, саме тому визначна кількість пісень походить саме з цієї станиці.

Символічною окрасою репертуару та безперечним доказом національної приналежності козаків-чорноморців є унікальний зразок “Ще не вмерла Україна” зі станиці Переяславської.

Актуальну дотепер пісню на вірш Т. Г. Шевченка “Ой чого ти почорніло, зеленоє поле” присвячено подіям 1651 року, коли козацьке військо гетьмана Б. Хмельницького зазнало поразки в битві під Берестечком. Пісня походить зі станиці Васюринської Дінського району Краснодарського краю.

“Зібралися всі бурлаки” зі станиці Старонижестебліївської Красноармійського району Краснодарського краю, є однією з найдавніших і улюблених пісень чорноморців.

“Ой з-за горки”,”Зажурились чорноморців”,”Ой у станиці Уманської”,”Кохайтеся чорні брови”, “Ой там коло річки”,”Ой там за Дунаєм”, “Чоловік пропив індика”, “В саду пташечка” походить з станиці Уманської Краснодарського краю.

Отже 26-го вересня о 19.00 запрошуємо ВАС до музею І.Гончара на сольний концерт-презентацію проекту “ЧОРНОМОРЦІ”!

ЗНАЙМО СВОЄ! КУБАНЬ – це УКРАЇНА!!!

???????????????????????????????

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати