Дивина ХХ: від смерті до любові

23 грудня 2018 |

Концерт-свідчення, концерт-спогад, концерт-надія, який проведе від неминучої смерті, через страждання і до любові та жаги життя – саме такий концерт хоче подарувати фольклорний гурт «Дивина» на своє двадцятиріччя усім шанувальникам народної пісні.

Солдатські, псальма, жорстокі романси і жартівливі пісні, які увійшли в програму заходу, були зібрані на Донеччині. Вони влучно відображають ставлення наших предків до життєвих негараздів та радощів. Сьогодні ці пісні набувають нового значення і звучання не тільки для виконавиць, але й для усього українського суспільства, бо допомагають згадати своє коріння, порозумітися і помножити найцінніше в світі – любов!

Концерт створено у співпраці з електронною музиканткою Anna Khvyl та режисером Пётр Армяновски (Piotr Armianovski).
Авторка афіші – Анна Сарвира (Anna Sarvira).

Подія відбудеться 23 грудня в музеї Гончара, початок о 17 годині.
Квитки можна придбати в касі музею перед концертом.
Вартість вхідного квитка – 100 грн, для людей з пільгами (діти, студенти, УБД, пенсіонери) – 50 грн.

Фольклорний гурт «Дивина» був створений у Донецькому національному університеті наприкінці 1998 року.
В репертуарі ансамблю представлені українські народні пісні різних жанрів. Більшість з них записані у фольклорних експедиціях в Україні (Донецька, Харківська, Полтавська області) або в українській діаспорі (чорноморські станиці Кубані, українські села Західного Сибіру, Алтайського краю).
За роки свого існування «Дивина» взяла участь у понад 50 міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалях, численних виставах, відвідала Німеччину, Чехію, Словаччину, Росію, Латвію.
У жовтні цього року учасниці «Дивини» в межах культурної дипломатії України від МЗС за підтримки Посольства України у Південно-Африканській Республіці відвідали місто Дурбан з майстер-класами та інтердисциплінарною виставою «The Sand».
Також у жовтні фольк-гурт взяв участь у Дні української культури в Данії на запрошення української громади…
У 2014 році через російську агресію на Сході України гурт короткочасно перестав існувати.
Засновник та незмінний керівник гурту протягом 16 років Тюрикова Олена Віталіївна – етномузиколог, записувач фольклору з понад тридцятирічним експедиційним стажем, на той час доцент кафедри історії музики Донецької державної музичної академії імені С.С. Прокоф’єва – опинилася за кордоном.
Але учасниці, що тепер є переселенками, змогли відновити діяльність «Дивини» в Києві. Колектив продовжує досліджувати та презентувати переважно пісні Донеччини.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати