Дитячий фестиваль писанкарства “ПОДАРУЙ ПИСАНКУ МУЗЕЮ”

2 квітня 2017 |

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”
Київський палац дітей та юнацтва

ЗАПРОШУЮТЬ
2 квітня 2017 року об 11:00

Дитячий фестиваль писанкарства
“ПОДАРУЙ ПИСАНКУ МУЗЕЮ”

Напередодні Великодня вже традиційно в Музеї Івана Гончара відбувається дитячий фестиваль писанкарства. Близько 100 дітей з Києва та Київської області створюють писанки для фондової збірки Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” та його майбутньої оновленої експозиції.

Дитячий фестиваль писанкарства “Подаруй писанку музею” започаткований у 2015 році з ініціативи п. Зої Сташук, писанкарки, керівника кількох дитячий студій писанкарства, заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки народних майстрів України та п. Лариси Головні, писанкарки, керівника студії писанкарства НЦНК “Музей Івана Гончара”, члена Національної спілки народних майстрів України.

Цього року темою фестивалю стане “Дерево життя” (Світове дерево, Древо роду, Небесне дерево, Дерево пізнання, Древо родючості, Містичне дерево, Райське дерево). Воно породило небо, землю і увесь світ. Дерево життя співвідноситься із трьома стихіями: землею, вогнем, водою. В основі Дерева життя лежить хрест і в площинному сприйнятті утворюються 4 частини світобудови, реалізуючи уявлення про час (ранок – день – вечір – ніч; весна – літо – осінь – зима) та простір (схід – захід – південь – північ). Дерево життя – один з тих правічних і прадавніх символів, що чудово зберігся, дійшов до наших днів через мову, пісню, орнамент.

Запрошуємо долучитись до участі у фестивалі дітей до 18 років та творчі колективи писанкарів: гуртківців позашкільних закладів, загальноосвітніх та художніх шкіл, а також усіх охочих дітей, які володіють традиційною технікою писанкарства.

Куратори фестивалю: Лариса Головня, Зоя Сташук.

+ 38(063) 135 36 75, +38(095) 303 29 40, stashuk-pysanka@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати