Документальна драма “Кордон”

29 березня 2016 о 19:30 |

29 березня, о 19:30 в Музеї Івана Гончара за підтримки Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності відбудеться показ вистави-вербатім «Кордон».

Вистава є благодійною. Зібрані кошти будуть передані 58 окремій механізованій бригаді для придбання автомобіля для транспортування поранених. Саме там відбуває службу один із кращих акторів майстерні – Роман Кривдик. 

Маскувальна сітка є центром документальної драми. Втім по-справжньому масштаб задуму розкриється, коли молоді актриси почнуть озвучувати монологи священиків, полонених, бійців УПА та АТО від першої особи. Як і передбачено жанром «вербатім», всі розповіді будуються на реальних, не редагованих інтерв’ю. Більшість з них – унікальні, вперше оприлюднені свідчення.

«Вистава побудована на історії, яка розвивається у різний час: діти і війна, упівці – атовці, Майдан і сила Божа, переселенці з-за лінії Керзону – донецькі переселенці, Освенцім і полон у сепаратистів… Час у цій постановці є умовним, адже людська доля поставлена на кордон війни і миру є однаково складною сьогодні та сімдесят років тому…» – зазначила режисер Уляна Мороз.

«Коли ми почали працювати над виставою багатьом акторам-чоловікам майстерні прийшли повістки і ніхто з них не міг підтвердити своєї участі у проекті. Так виник потужний образ, який реалізувався у виставі:актори –лише жінки. І раптом ми виявили, що немає значення чоловічий це діалог чи жіночий, про Коломию, чи Щастя, 1942 рік чи 2014-й… все це історії людей, для яких є щось цінніше за власну безпеку та благополуччя – вони захищають свою країну, хто як може» – пригадує як все починалося режисер Уляна Мороз.

ДОВІДКА: Майстерня «Мистецький простір» – творча формація, заснована 2011 року, що об’єднує професіоналів у різних творчих галузях: акторів, режисерів, музикантів, художників. На рахунку майстерні понад 20 сценічних та фестивальних проектів, експериментальних та традиційних постановок. У 2012-му майстерня дебютувала у жанрі «вербатім» з постановкою «Двадцятилітні», яка присвячена 70-м роковинам УПА. Постановка була представлена у Києві та Полтаві, на фестивалях «Документ», «Ніч театру», «Ту Стань». Більше інформації на сайті «Мистецький простір» http://ulyamoroz.wix.com/majsternya-m
https://www.facebook.com/m.m.prostir/
afisha_kordon_29_march-page-001

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати