Білим по білому: ювілейна виставка Ніни Іпатій

29 вересня - 10 листопада 2017 |

29 вересня 2017 року у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулося відкриття виставки решетилівської вишивки Ніни Іпатій «Білим по білому», присвяченої 60-й річниці від Дня народження майстрині.

Ніна Іванівна Іпатій − заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер-художник ручної вишивки. Свою творчу діяльність розпочала в 1980 році на Решетилівській фабриці художніх промислів, але любов до вишиття та народної традиції живе в ній з дитинства. Надихаючись бабусиними рушниками, ще дівчинкою поставила собі за мету відтворити їх. Так дитяче захоплення стало справою всього життя. Навчалася Ніна Іпатій в Решетилівському художньому училищі та Вижницькому училищі прикладного мистецтва, а її наставниками стали визнані майстри Зінченко Лідія Іванівна, Маляренко Марфа Йосипівна та Кукош Надія Василівна. Її становлення як майстра проходило на фабриці під керівництвом народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Леоніда Самійловича Товстухи.

Ніна Іпатій віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки, працює перш за все з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до всіх правил композиції. Ніна Іпатій є постійною учасницею різноманітних виставок народного мистецтва, а її твори знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Роботи Ніни Іванівни любо визнані й за кордоном – в Англії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Польщі.

На ювілейній виставці майстрині буде представлений унікальний і знаний у всьому світі вид вишивки — «білим по білому», або «біллю». Саме на Полтавщині, де народилася та зростала Ніна Іпатій, з’явилась дана техніка вишивання. Решетилівська вишивка – візитівка Полтавського краю. Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно. Цього року решетилівська вишивка поповнила Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України.

Виставка здійснена за підтримки Полтавської обласної ради, Полтавської обласної держадміністрації та Решетилівської районної держадміністрації.

Виставка діятиме до 10 листопада 2017 року.

Share Button

4 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати