Один день з Анжелікою Рудницькою в Музеї Гончара: готуємось до Різдва

24 грудня 2015 |

24 грудня 2015 року з 17:00 до 20:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться традиційний захід “Один день з Анжелікою Рудницькою в музеї Гончара” цього разу присвячений Різдву!

Незабаром Різдво Христове – одне з найвеличніших свят в Україні й у світі. Воно збирає родини разом, народжує в серці кожного світле диво і щиру віру, надихає на добрі справи. Кожна країна має свої унікальні традиції відзначення Різдва. В цьому святі відображений національний колорит, його дух: народні мелодії, вертепні дійства, традиційна кухня, різдвяні атрибути, дідухи. Очікування і підготовка до свят є найбільш сакральним моментом. Цю дивовижну атмосферу можна буде відчути в Музеї Івана Гончара.

24 грудня, в особливий вечір, коли світ затихає у очікуванні Різдва, у музеї Гончара відбудеться традиційна акція “Один день з Анжелікою Рудницькою в музеї Гончара”. Головними гостями вечора будуть друзі Музею та Анжеліки, серед яких митці, письменники, співаки, музичні гурти, художники, журналісти, діячі культури. Вони разом приготують 12 пісних страв до різдвяного столу, співатимуть давні колядки, навчаться плести дідуха з соломи, накриють святковий стіл, розповідатимуть різдвяні історії.

За музейною традицією кутю готуватиме Петро Гончар, узвар, вареники з маком і з грушами, тушковану капусту, квасок із грибами, пироги з буряком та калиною, юшку з грибами й рибою, короп смажений, квасолю з олією, лежні з капустою, мочені яблука, квашені помідори, солоні огірки, шухи готуватимуть зіркові гості.

У програмі:
• Приготування Святвечірніх страв
• Різдвяні історії та традиції святкування Різдва
• Давні колядки
• Розписування традиційних пряників – Миколайчиків
• Виготовлення Різдвяного дідуха із соломи
• Майстер-клас із колядування від Анжеліки Рудницької разом з дитячим фольклорним гуртом
• Обряд “Водіння кози” з Олегом Скрипкою
• Святковий стіл у колі відомих людей

Учасники святкової зустрічі: Марина Одольська, Ілларія, Соломія Вітвіцька, Лілія Братусь, Олег Скрипка, Олексій Богданович, Арсен Мірзоян, Костянтин Грубич, Андрій Князь, Сергій Танчинець, Анна та Раїса Заклецькі, Наталя Яковенко, Яніна Соколова, Костя Гнатенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Петро Гончар.
Теплий вечір, відтворення традицій у мистецькому колі – ще одне диво, яке ми можемо створити разом!

Під час акції відбудеться збір коштів для онкохворих діток, які мріють про найцінніший різдвяний дарунок – одужання. Зібравши кошти ми спільно зможемо допомогти втіленню їх мрій!

Благодійний внесок – 100 грн.

За підтримки ТМ “Новоукраїнка”
Novoukr_Logo

Завтра – Різдво! Запалимо зірку добрих традицій

123_n

INVITATION_RIZDVO_cur

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати