19 червня 2014 року о 17:00 запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” на 2 частину семінару з історії, теорії та практики українського народного вбрання, де йтиметься про реконструкцію народної ноші, проблемах та перспективах у цьому напрямку. Свої досягнення у цій сфері продемонструють художники-дизайнери вбрання разом зі студентами з Київського національного університету технологій і дизайну, Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука.
Реєстрація через електронну форму: docs.google. Побувати на семінарі можна, придбавши вхідний квиток до музею (15 гривень для дорослих і 3 гривні для пільгових категорій населення).
Нагадаємо, 29 травня 1-ша частина семінару-презентації була присвячена розмаїттю костюма за історико-етнографічним районуванням України (лекція-показ на основі фондової збірки Музею Івана Гончара).
ВИДИВОанонс
Народне вбрання, без сумніву, користується високою популярністю через те, що саме воно є визначальним чинником, ідентифікатором етносу, увібравши за всю історію тої, чи іншої землі багатий колорит, крій, технічне оздоблення, який часом є неповторним навіть для кожного окремого поселення. Відтак, народна ноша є своєрідною візитною карткою певного історико-етнографічного регіону чи району. Якщо на початку 1990-х років багато українців одягали народне вбрання не особливо звертаючи на історичну відповідність деталей костюма, естетику та багато інших чинників, то тепер ситуація змінилась у бік глибокого вивчення своїх коренів. Чимало з’явилось творчих колективів та окремих дизайнерів, які захопились реконструкцією народного вбрання, відгукуючись на попит у суспільстві. Треба зауважити, що на теренах Західної Європи країни приділяють цьому значну увагу вже давно і набули чималого досвіду, який варто нам українцям перейняти.
Так склалося, що Музей Івана Гончара, завдяки виставковій діяльності та різноманітним заходам з обрядодіями, постійно демонструє народний одяг та всіляко заохочує відвідувачів приходити на свята відповідно вбраними. За останні роки в музеї пройшов цілий ряд виставок, майстер-класів та лекцій-показів автентичної народної ноші, а також різних реконструкцій. Тому на численні прохання відвідувачів, друзів та симпатиків музею, знавців, любителів народного одягу, вирішено започаткувати серію семінарів з історії, теорії та практики українського костюма. Починаючи з вересня, або жовтня 2014 року розпочнуться семінари, присвячені вбранню певного історико-етнографічного регіону України. Планується, що кожен семінар буде ретельно готуватися творчим колективом, зібраним з працівників Музею Івана Гончара та дизайнерів-реконструкторів, студентів і викладачів установ, які готують фахівців з моделювання костюма.
Після презентації 1-ї частини проекту (29.05.2014) надійшло чимало відгуків та пропозицій, як краще організувати роботу семінарів, які розпочнуться восени. Найкраще їх проводити у вихідний день суботу, щоб була змога приїхати також учасникам з інших міст та було вдосталь часу для спілкування і продуктивного засвоєння матеріалу.
План роботи семінарів восени
Кожен семінар поділений на три частини.
Перша частина – лекція-показ (тривалістю 2 години) з демонстрацією на людях та манекенах автентичного вбрання з фондів музею та приватних збірок, з розглядом деталей вишивки, ткання, кроїв та аксесуарів на великому екрані (PowerPoint Presentation) (11.00-13.00).
Перерва на обід (13.00-14.00).
Друга частина семінару (тривалістю 2 години) буде присвячена практичній частині – майстер-клас з крою, колористики, матеріалів окремих компонентів комплексу вбрання (від 1-ї до 3-х одиниць). Також буде продемонстрована реконструкція вбрання на моделях (14.00-16.00).
Перерва на каву та чай (16.00-16.30)
Третя частина семінару (тривалістю 2 години) – майстер-клас з вишивки, плетіння, ткання, виготовлення аксесуарів (16.30-18.30) .
До кожного семінару творчим колективом буде готуватись диск, на якому буде розміщена вся інформація, база даних з вбрання певного регіону – ілюстративний матеріал, схеми кроїв, схеми вишивання, плетіння тощо. Цей диск зможуть придбати всі учасники семінару, а також всі охочі, хто не зможе потрапити на його проведення.
Куратор проекту – Юрій Мельничук, заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара»