Розпочинай своє найкраще літо у родинному колі Дитячого фольклорного фестивалю «Орелі»! Зустрічаємось 2-3 червня в Національному музеї народної архітектури та побуту в селі Пирогів! Традиції зелених свят, виступи, ярмарок, унікальна виставка народних ляльок, сила-силенна майстер-класів, казок, ігор, забав і танців, цікаві книжечки і не лише!
Заходи розпочнуться 2 червня із Святкової ходи у вишиванках учасників і гостей до Кремпового колеса і Співочого поля Музею, та 3 червня – з Традиційної літургії на Трійцю у Миколаївському храмі (Експозиція Поділля).
Зустрічаємось на головній зеленій галявині (ярмарковий майдан чи співоче поле), де на Вашу родину чекатимуть:
- Виступи дитячих фольклорних колективів з усіх регіонів України, а також гостей Фестивалю – дитячого фольклорного гурту з Словаччини
- Святкова хода у вишиванках
- Традиційний ярмарок народних майстрів
- Ярмарок дитячої літератури та зустрічі з письменниками
- Унікальна виставка ляльок та народного одягу
- Майстер-класи для дітей:
– Соломоплетіння
– Гончарство
– Писанкарство
– Ліплення з глини
– Ляльки-мотанки
– Слом’яні, кукурудзяні ляльки
– Витинанки
– Народний розпис
– Випікання жайворонків
– Ткацтво
– Вишиття
– Виготовлення та розпис народних іграшок - Цікаві книжечки від українських видавництв
- Колискові, казки та забавлянки для немовлят
- Забави від Школи козацького бойового звичаю СПАС
- Школа народних танців
- Ігровий майданчик (забави, дражнилки, дитячі іграшки)
- Екологічний майданчик (трав’яні напої та смачні натуральні солодощі для найменших)
Світлини з попередніх років фестивалю
Відеопрезентації:
Казкову і теплу атмосферу творитимуть:
* Привабники фестивалю:
Унікальні дитячі фольклорні гурти з різних куточків України – Полісся, Поділля, Слобожанщини, Наддніпрянщини, Гуцульщини, Закарпаття і не лише. З нами також протягом двох днів – довгоочікуваний гурт із міста Попрад (Словаччина), що здивує глядачів унікальними традиційними танцями, народною музикою і співом.
Спеціальний гість відкриття – чарівна ILLARIA. Почути знову її дивовижний голос – гарний початок «Орелей». А скористатись можливістю наживо поспілкуватись із співачкою Ви можете під час робітні із ляльки-мотанки в суботу.
Традиційні Друзі події – Сашко Лірник із химерними казками та дотепним українським гумором, героєм яких може стати кожен, Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов – самобутній родинний гурт, учасники ансамблю «Божичі», Максим Бережнюк із унікальною програмою на народних інструментах, Северин Наливайко – майстер українського слова, автентичні народні колективи та інші.
*Фестивальна майстерня:
Разом із Вашими дітьми «Орелі» запрошують Вас узяти участь у більш ніж 20 щоденних майстер-класах з народних ремесел. Крім того, варто відвідати улюблене дітьми кулінарне заняття – випікання жайворонків з тіста.
Екопростір «Тетерівського Коша» представлятиме Найбільшу традиційну народну гойдалку (Орелі) та здорові забави. Весело і радісно стрибаємо, бавимось, гойдаємось, намагаючись торкнутись небес.
Плекальні «Орелі» запрошують батьків почути і навчитись мелодійним колисковим, казкам, примовлянкам та забавлянкам для найменших.
Варто не проґавити також можливість навчитись запальним танцям, поринувши у коло етнічних ритмів автентичних гуртів України.
До народних же ігор від гостей фестивалю можна долучитись протягом двох днів.
* Традиційний ярмарок:
Більше 100 майстрів представлятимуть свої вироби: неповторні дитячі народні ляльки, різноманітні народні іграшки із дерева, соломи, глини, тканини; дримби, сопілки, окарини, розписані дзвоники, писанки, вишиванки й інше етнічне вбрання, гончарний посуд, гутне, вітражне скло, вироби з вовни, жіночі прикраси, скатертини, серветки, витинанки, вінки і багато іншого.
* Читальна гостина:
Інтерактивне спілкування з Головним інформаційним партнером фестивалю – Журналом «Країна», завжди про актуальне і живе.
Цікаві книжки та широка літературна програма від дитячих видавництв «Грані-Т», «Ранок», «Зірка», гуртка «Марко і Харко», дитячого журналу «Яблунька», Олександра Стебляка та багатьох інших, зустрічі із дитячими письменниками, конкурси.
* Сільська анімаційна студія «Орлик» (с. Хотів):
Майстер-класи із дитячої анімації, захопливі подорожі народними сюжетами і образами.
* Гудильня (Музичний майданчик):
Майстер-класи з гри та виставка-продаж народних музичних інструментів (сопілки, окарини, свищики, бандури, бубни).
Програма фестивалю передбачає, що цікаво буде всім!
Дівчаткам зі своїми родинами варто відвідати унікальну виставку народних ляльок та народного одягу, а майбутні ж чоловіки можуть випробувати себе у козацьких забавах від Братства бойового звичаю «Спас», виховуючи мужність і лицарський дух.
Також усі гості фестивалю запрошуються почастуватись традиційними українськими стравами і покататись на підводі територією Музею.
Особливу ж атмосферу фестивалю творитиме гурт волонтерів з Києва та різних куточків України, які щиро віддають свою любов та турботу на користь дітям.
Головні організатори:
- Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
- Національний музей народної архітектури та побуту України
- Громадська ініціатива «Тетерівський Кіш»
Наші партнери:
- Головний інформаційний партнер – Тижневик «Країна»
- Освіжаючий партнер – Компанія «Кока-Кола»
До зустрічі на фестивалі!
Фестиваль у всемережжі:
- https://old.honchar.org.ua/proekty/festyval-oreli/
- http://vk.com/orelifest
- http://www.facebook.com/events/418910508133577/
Питання з приводу фестивалю:
- Олександр Іванов, 0975697437, ivanov08@ukr.net
- Мирослава Вертюк, 0673166879, myroslavamuseum@ukr.net
Коротка довідка про фестиваль
Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «Орелі» заснований у 2008 році УЦНК «Музей Івана Гончара» і є унікальним заходом в культурно-виховному просторі України, що поєднує в собі мистецькі, оздоровчі, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні і культурно-просвітницькі програми.
За чотири роки діяльності фестивалю до участі у ньому долучились близько 100 дитячих фольклорних гуртів з різних регіонів України, більше 150-ти майстрів народної творчості, 1000 дітей разом з батьками стали учасниками конкурсів малюнків, великодньої та різдвяної атрибутики, більше 20 000 осіб відвідали заходи Фестивалю. Творчими натхненниками та учасниками Фестивалю є Ніна Матвієнко, Олег Скрипка та Лірник Сашко.
Увага! В програмі можуть бути зміни.