Анонси

27 квітня – 23 травня 2011. Виставкa в с.Моринці (Черкащина).doc

25 лютого-25 березня 2011. Черкаси.pdf

6-25 квітня 2011. Вінниця.doc

26 травня – 15 червня 2011. Одеса.doc

21 червня – 12 липня 2011. Полтава.doc

9-21 серпня 2011. Львів.doc

6 вересня – 2 жовтня 2011. Луцьк.doc

10 жовтня 2011 о 15:00 у Кримському республіканському закладі “Етнографічний музей” відбудеться відкриття мандрівної мультимедійної виставки «Іван Гончар: звитяга одного життя» в рамках проекту «Музейний здвиг: Інтерпретація культурної спадщини України» (напрям «Культурне надбання», програма І3 [ідея–імпульс–інновація])).

Організатори:

  • Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”
  • Волинський краєзнавчий музей
  • За підтримки Фонду Рената Ахметова “Розвиток України”

Розширення меж культурної спадщини в другій половині ХХ століття вимагає пошуку нових відповідей на запитання про взаємовідносини об’єктів культурної спадщини та їхніх споживачів.

Ідея цього культурно-мистецького проекту полягає у своєрідному «флеш-мобному» ознайомленні широких аудиторій різних регіонів країни з ідеалами й світоглядними орієнтирами українців, засадами і філософією народної творчості та кращими зразками культурної спадщини України, у яких закарбовано багатовікові прагнення народу до свободи, втілено національний психотип.

Серед завдань проекту – популяризація громадянської позиції, збиральницької діяльності та творчого доробку визначного митця, музейника, науковця, діяча культури Івана Макаровича Гончара як прикладу активної особистості; висвітлення впливу однієї людини на збереження та розвиток національної культури, духовного поступу суспільства; а також висвітлення діяльності НЦНК «Музей Івана Гончара» як своєрідної моделі для переходу музеїв пост-радянського типу до новітніх принципів функціонування музеїв як відкритих майданчиків і форумів для навчання, відпочинку, отримання нового досвіду і позитивних емоцій.

Метою проекту є також виявлення методів і дієвих практик (зокрема закордонних) зацікавлення відвідувачів збірками культурної спадщини й знаннями, які вони несуть; залучення молоді та різноманітних спільнот до співпраці у збиранні, інтерпретації та презентації місцевої історії, культурних надбань, залучення відвідувачів музеїв до діалогу; налагодження плідної співпраці між музеями та регіонами України.

Подорожуюча виставка «Іван Гончар: Звитяга одного життя» (близько двох десятків інформаційно-мистецьких стендів – художниця Ніна Денисова + фільми про Гончара) із серією семінарів і круглих столів розпочала свою мандрівку Україною з Черкащини – батьківщини Івана Макаровича, продовжила у Вінниці, Моринцях, Одесі, Полтаві. Наразі – завітала до Львова. Попереду – Луцьк, Сімферополь та інші міста. А завершиться проект у листопаді виставкою та національним науковим форумом «Ювілейні Гончарівські Читання» у Києві.

Триватиме виставка до 17 жовтня.
Семінар – ­ 10 жовтня о 12 год. у Кримському республіканському закладі “Етнографічний музей” (м.Сімферополь, вул.Пушкіна, 18)
Тел. для довідок: (0652)25-52-23, (044)360-90-77

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати