З 23 серпня до 21 вересня 2015 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” тривала виставка полтавської вишивки і ткацтва “Решетилівка: у вимірі вишивки й ткацтва”.
На виставці були представлені унікальні зразки славнозвісної полтавської вишивки і ткацтва кінця XIX – початку XX століть, а також сучасні твори народних майстрів Полтавщини.
Особливе захоплення викликає давня традиція вишивати “білим по білому”. Це – своєрідна візитівка цього краю. Дивовижними є вишиті та ткані полтавські рушники, більшість з яких передає символіку Дерева Життя, або Світового Древа. Полтавські вишивки впродовж ХХ ст. стали знаними у світі і займали чільне місце на міжнародних виставках, де брали призові місця та відзнаки. Розвитку і популяризації полтавського традиційного мистецтва присвятили чимало зусиль творчі колективи, окремі майстри і науковці, починаючи від діяльності знаменитого Полтавського земства, артілей, кустарів, які воно об’єднувало під своїм дахом.
Самобутню традицію продовжували відомі за радянських часів фабрики художніх виробів. І серед них видатну роль відігравали навчальні заклади, які накопичили досвід народних майстрів і щедро передавали наступним поколінням молоді. У цій сфері широкої слави набув Решетилівський коледж, який готує, окрім майстрів вишивки та моделювання костюма, також майстрів з ткацтва та килимарства.
НЦНК “Музей Івана Гончара”