Всесвітньо відомий дизайнер Кензо Такада відвідав Музей Івана Гончара

Знаменитий засновник бренду Kenzo, 73-річний японський художник і в минулому дизайнер Кензо Такада 22 березня завітав до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”, щоб ближче познайомитися з українським народним мистецтвом, українською культурою, й зокрема з народним вбранням, оскільки пан Кензо давно цікавиться етнографією костюма народів світу.

Юрій Мельничук, заступник директора НЦНК “Музей Івана Гончара”:
“Кензо захоплений нашим вишиттям, і звичайно такі люди, які займаються вбранням, моделюють, їм цікаве всяке рукоділля, а тим більше вишиття. Він порівняв нашу вишивку з румунською, в чомусь побачив схожість. Хоча дійсно так і є, якщо взяти, що це єдиний регіон Карпато-Балканської культури, як її називають, або регіон Кукутені і Трипілля, тут можна проводити паралелі Румунія-Україна. Всі вишивки Подільські, Буковинські, Прикарпатські – з румунськими звичайно перегукуються. І таким чином він це відзначив, і це говорить про його спостережливість і пам’ятливість на такі речі”.

Японський художник не тільки розглядав український одяг, а й спробував самотужки вишити кілька зразків. Під керівництвом вправного майстра вишивки Юрія Мельничука, пан Такада спробував вишити зразок технікою двобічної лічильної гладі. Щоправда, опісля художник зізнався: “Я завжди добре малював, але не надто виходило вишивати та шити”.

Після невеликої екскурсії виставковим залом Музею та короткого майстер-класу, знімальна група ТСН, яка супроводжувала Кензо Такаду, придбала у музейній крамниці та подарувала японському митцю українську вишивану сорочку, вишиту білим по білому. Це вже друга сорочка у колекції пана Такади з України. 2 роки тому, перебуваючи вперше в Україні у Львові на “Українському тижні моди”, японський дизайнер отримав у подарунок авторську вишиванку від української дизайнерки Олесі Теліженко.

Нагадаємо, з 20 по 25 березня в одній з київських галерей тривала персональна виставка живопису Кензо Такади під назвою “Nô”, що в перекладі з японської означає майстерність або мистецтво. Так називається і традиційний японський театр, що існує з 14 століття.

Полотна Кензо в різний час виставлялись в Парижі, Мюнхені, Буенос-Айресі, Марокко та Москві. До Києва виставка завітала вперше. Варто відмітити, що Кензо охоче продає свої картини. В рамках Київської виставки представлено 16 картин і 19 ескізів пензля “японського парижанина”. Вартість інтер’єрних картин становить від 5 тис. євро до 40 тис. євро. Ціни на полотна визначала паризька команда.

У 1999 році пан Такада залишив справи в модному домі і припинив кар’єру дизайнера одягу. З тих пір він планував взагалі нічого не робити, але як творча людина не зміг всидіти на місці. Відтак почав мандрувати і писати картини.

Сьогодні під лейблом Kenzo працюють американські дизайнери Умберто Леон (Humberto Leon) і Керрол Лім (Carol Lim), засновники бренду Opening Ceremony.

У 1970 році Кензо став першим японцем, хто випускав речі під власним іменем. Його перша колекція, представлена в Парижі, більшою мірою складалася з кімоно. В новому амплуа живописця Кензо знову повертається до улюблених східних образів.

Катерина Качур, Богдан Пошивайло (фото)
Довідкова інформація: life.pravda.com.ua

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати