Унікальне античне мистецтво показують в київському музеї

60 унікальних творів мистецтва Давньої Греції, Етрурії та Риму показують в Києві. Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкрив нову “Античну колекцію”.

Вишукані розписні вази, теракотові статуетки, мармурові портрети, скляні флакони та келихи з’явилися в залах будинку у 90-х роках позаминулого століття. Богдан Ханенко купував їх в Італії, Греції, Єгипті, а також в Одесі, Києві, Москві. Найстарішим предметам понад 3 000 років, а наймолодших – близько 1700.

“…Я ходил по музеям, смотрел на мраморы, на древние бронзы, глиняные вазы, но не понимал значения виданных предметов; чувствуя их красоту, я пришел к сознанию, что моё представление об искусстве далеко было не полным…” – так писав Богдан Ханенко про своє перше знайомство з античним мистецтвом. Звісно не всі вони збереглися у музеї. Частину вивезли в 1919 році та після Великої вітчизняної війни.

540408_1_w_570

 

540408_2_w_1000

 

540408_5_w_1000

Виставка триватиме до 15 березня. Кожного разу на ній обиратимуть “Експонат тижня”. Про нього та інші шедеври розказують на екскурсії. Найближча відбудеться у цю суботу, 8 лютого о 12:00. Цього разу новий Експонат тижня – Кратер Київського майстра зі сценою “пірріхи” – давньогрецького бойового танцю.

“Кратер – це посудина для змішування вина з водою (нерозбавлене вино греки не вживали, вважаючи це проявом невихованості). Невідомого майстра, який розписав кратер, дослідники назвали Київським на честь місця, де зберігається ваза – міста Києва” – пояснює Катерина Чуєва. Заступник директора музею із науково-організаційної роботи і знавець античної колекції є куратором цієї виставки.

540408_6_w_1000

540408_7_w_1000

“Бойовий дух греків знайшов відображення в одному з культових танців, що мав назву “пірріха”. Як можна бачити з малюнка, танець виконували у бойовому обладунку. Відомо, що пірріху танцювали у Спарті та Афінах під час певних свят, і подивитися на неї збиралися навіть люди здалеку. Пірріха стала своєрідним видом змагань, тому праворуч, імовірно, зображено суддю у вінку. Супроводжує танок гра на авлосі – подвійній флейті, одному з традиційних давньогрецьких інструментів” – додає куратор.

Вхід до музею, що знаходиться по вулиці Терещенківській, 15, коштує – 10 грн. (дорослі), 5 грн. (студенти), 3 грн. (пенсіонери та школярі).

gazeta.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати