Український культурний фонд підтримав проект Polyphonyproject.com

15 вересня 2018 о 13:32 | Новини музею

Остання жива українська пісенна традиція буде збережена завдяки міжнародному проекту «Поліфонія», підтриманого Українським Культурним Фондом.

Поліфонія – це науково-дослідний та культурно-мистецький проект, що інтегрує традиційну та сучасну музику, використовуючи новітні технології та мистецькі форми. Проект відкриває, представляє та пропагує важливі цінності і способи мислення, що сприяють розвитку європейської ідентичності, яка визначається яскравим розмаїттям.

Робота над проектом була розпочата у 2014 році з ініціативи угорського музиканта та етнографа Міклоша Бота. У 2017 році проект підтримала програма Європейського союзу Креативна Європа. Навесні 2018 був відкритий онлайн архів української пісенної традиції www.polyphonyproject.com.

За підтримки Українського Культурного Фонду заплановано продовження експедиційних досліджень та поповнення колекції на 1000 нових пісенних зразків, зокрема з Рівненського Полісся, Волині, Слобожанщини.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Вже цієї осені проект буде презентовано у Європі на міжнародній музичній події Womex для професійного кола та конференції для науковців етномузикологів. Також запланована концертна подія за участі автентичних виконавців з України та міжнародної команди сучасних митців.  Реалізує проект міжнародна команда фольклористів та етнографів, музикантів, культурних менеджерів IT-фахівців. Заходи проекту репрезентуватимуть нові підходи до сприйняття народної музики та культури.  Проект у мережі:

https://www.facebook.com/polyphonyproject

https://www.instagram.com/polyphony.project
https://www.youtube.com/polyphonyprojectcom

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати