В німецькому місті Геттінген опубліковано 14 томів “Енциклопедії казок”, над створенням якої працювало 850 авторів протягом 40 років.
Наприкінці 2014 року було видано останній том довідника, а цього року світ побачить покажчик до енциклопедії, повідомляє Deutsche Welle.
Велику частину майже чотирьох тисяч статей присвячено аналізу казок і їхньому порівнянню з точки зору змісту, типології, стилістичних прийомів і мотивів. Крім того, наведено біографії збирачів і дослідників казок.
Об’єктом аналізу є не тільки добре відомі німцям казки, наприклад братів Грімм, підкреслює куратор проекту і співвидавець енциклопедії Ханс-Йорг Утхер (Hans-Jörg Uther): “Нас цікавили відмінності й подібності в казках різних народів”.
Проект із створення унікальної “Енциклопедії казок” було здійснено в Академії наук Геттінгена за підтримки держави. Він продовжує давню традицію вивчення казок у цьому місті.
Знамениті збирачі казок Якоб і Вільгельм Грімм жили тут з 1829 по 1837 роки. Наприкінці 1812 року було опубліковано їхню збірку “Дитячі й домашні казки” – одну з найбільш популярних книг в світі на сьогоднішні.
Найбільш поширеним мотивом у світі казок є, за даними співвидавця енциклопедії, мотив вбивства дракона: “Герой перемагає ворожу силу, символізовану драконом”. Дракона або змія, підкреслює вчений, у всьому світі, крім Азії, ототожнюють в казках зі злом. А найпопулярнішими казками у світі залишаються “Білосніжка” та “Червоний Капелюшок”