У Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” з 15 по 19 грудня триває дитячий фольклорний фестиваль “Орелі” та ярмарок народного мистецтва до дня Святого Миколая.
“Лялька повинна бути тільки з тканини”, – пояснює мама, тримаючи за руку маленьку донечку. Та розглядає ляльки-мотанки, які продають народні майстрині. – “Пластикові лялечки роблять усі в Китаї, ти їх потім поламаєш і викинеш. Та й пахнуть вони недобре. А ось у цій з полотна всередині лікувальна травичка. Візьмеш собі до сну, і спатимеш добре. Коли травичка вивітриться, ми нову зберемо і в лялечку зашиємо”.
Дівчинка у заплетених червоних кісничках, вишитій трояндами сорочці і в розшитому синім коричневому кептарику тягнеться до ляльки, на якій вишиті очі і губи. Поруч – переважно ляльки-обереги з хрестиком на обличчі. Є навіть ляльки-брошки завдовжки 3 сантиметри. До глиняних свищиків діти тягнуться менше.
Протягом п’яти днів у музеї виготовлятимуть ляльок та ангелів діти можуть і самі. Тут проводять майстер-класи також із випічки пирогів і медівників.
Гречані книші з грибами й капустою навчали випікати Олена Попова і Валентина Мащенко з Богуславщини. Біля столу, де жінки чаклують з тістом, збираються і дівчатка, і хлопчики.
Співробітниці музею пояснюють, що вчити тактильним навичкам, роботі руками, дітей потрібно змалечку. З 3 років потяг у малечі щось майструвати власноруч найбільший. Тому йому варто дати розвинутися.
У суботу 15 грудня присутнім продемонстрували моделі старовинного народного одягу, у неділю вечір з дітьми провів гурт “ДримбаДаДзига”.
Солістка гурту Ольга Троян після виступу на сцені годину вчила малюків валяти янголів з вовни.
У понеділок розповідатиме казки на соломі Сашко Лірник. У вівторок з маленькими відвідувачами спілкуватиметься гурт “ТаРуТа”, у середу, на Миколая, на дітей чекають казки і подарунки від поетів і письменників.
Текст: Валерія Радзієвська, gazeta.ua
Світлини: Богдан Пошивайло, Катерина Качур, Мирослава Оксентюк