При призначенні директорів музеїв жодного конкурсу мінкультури проводити не буде

“Міністерство прийматиме рішення з урахуванням досвіду роботи претендентів і, поза сумнівом, також позиції громадськості, але конкурс не проводитиметься… Ми вважаємо, що було б потрібно провести конкурс, але в Україні поки що немає напрацьованої бази для його проведення. Тож треба створити базу. І в майбутньому ми обов’язково будемо це робити”, – зазначив Перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий, коментуючи УКРІНФОРМу через що звільнили генерального директора НЗ “Софія Київська” Олену Сердюк.

Водночас він висловив сподівання, що навіть незважаючи на досить невеликі зарплати, конкурс на такі посади буде великий, оскільки директором музею бути престижно і це надзвичайно цікава робота.

“Я це точно знаю, бо вважаю, що вершиною моєї кар’єри і життєвого шляху була робота саме у Каневі директором Національного Шевченківського заповідника. Так я говорив завжди: і будучи міністром культури, і в Мінську, коли працював Надзвичайним і Повноважним Послом України. Бути директором музею – це не менше, ніж бути членом уряду. Це дійсно так. І поки ми це не усвідомимо і не почнемо справді цінувати фахівців музейної галузі, не зможемо здійснити стратегію самоідентифікації в Україні – хто ми є, звідки і куди йдемо”, – переконаний Ліховий.

Нагадаємо, що професійна музейна спільнота днями висловилася переважно на користь конкурсу.

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати