У ніч з 25 на 26 травня в Музеї Івана Гончара відбулася ніч традиційного танцю
Ніч традиційного танцю – це проект, що покликаний інтегрувати традиційну музику і танці в сучасне середовище. Це найбільша в році подія, де поціновувачі живої музики, танців та музиканти з різних частин України збираються разом, щоби прожити найдовшу і найяскравішу танцювальну травневу ніч.
8 годин живої музики, 8 автентичних та вторинних українських гуртів, що грають давні скрипкові традиції, майстер-класи для початківців, знайомства, спілкування і потужна енергія традиційного танцю під травневими зорями. Протягом ночі гості затанцювали давні українські танці: Голубка, Козак, Гайдук, Аркан, Чабан, Метелиця, Гуцулка, Троян, Коломийка, Каперуш, Гречаники, Косарі, Тропак, Обруч, Тетяна, Швець, Орлиця, Городецька полька, Вальс, і навіть Фокстрот.
Особливими гостями ночі став гурт Isartaler Gau з Мюнхена, що презентував самобутні танцювальні традиції Баварії, та гурти сіл Вовче Львівської області й Віпче Івано-Франківської області, що представили автентичну традицію Бойківщини та Гуцульщини.
Проект відбувся за підтримку Українського культурного фонду. Подію організували Музей Івана Гончара спільно з культурно-мистецьким проектом “Рись”.
____________________________
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Один відгук