Гранти проекту Фонду Ріната Ахметова “Динамічний музей” отримали Державний природознавчий музей Національної академії наук (Львів) і Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” (Київ).
Про це повідомляє кореспондент Історичної правди.
Проект передбачав виділення гранту в 10 млн грн для одного з музеїв, які візьмуть участь у конкурсі. Із 600 запрошених зголосилося 25 музеїв.
Головний грант в майже 10 млн грн отримав Державний природничий музей НАНУ у Львові. За словами членів журі, голосування відбулося одноголосно, оскільки львів’яни мають унікальну ситуацію – у головній будівлі їхнього музею щойно завершився капітальний ремонт, який тривав 20 років.
Маючи унікальну колекцію експонатів, музей “стоїть перед грандіозними викликами і можливостями” – відкрити нову експозицію фактично з нуля.
Екскурсія Львівським природознавчим музеєм. ФОТО
Плановані два маленьких гранти експерти вирішили об’єднати в один. 500 тисяч грн отримав київський музей Івана Гончара – на реалізацію своїх освітніх та експериментальних проектів.
Церемонія нагородження Музею Івана Гончара
Нагадаємо, у липні цього року експертна рода оголосила шорт-лист – “короткий список” з п’яти музеїв, які вийшли у фінальну частину проекту:
1. Державний природничий музей Національної академії наук України у Львові. Львів’яни написали для конкурсу проектну заявку “Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею”.
2. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького. Проект “Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії”.
3. Донецький обласний краєзнавчий музей. Проект “Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями”.
4. Музей книги і друкарства (Київ). Проект “Минуле і сучасність в просторі Музею книги і друкарства України”.
5. Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” (Київ). Проект “Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку”.
Фіналістів обирала міжнародна експерта рада з п’яти відомих у галузі фахівців:
- Ханц-Мартін Хінц (Берлін), голова Міжнародної ради музеїв (ICOM);
- Міхаіл Ґнєдовскій, президент Європейського музейного форуму;
- Зеновій Мазурик, голова “Асоціації музеїв і галерей”, віце-президент Українського національного комітету ІСОМ;
- Владислав Піоро, голова правління Українського центру розвитку музейної справи.
- Світлана Остапова, директор Одеського муніципального музею особистих колекцій імені Блещунова.
Як відомо, фонд “Розвиток України” оголосив про конкурс у рамках проекту “Динамічний музей” у березні цього року. Запрошення на участь у конкурсі були надіслані у понад 600 музейних закладів країни (і у відповідні управління культури в регіонах). Загалом участь взяло 25 музеїв.
Проект “Динамічний музей” покликаний допомогти українським музеям розвинути власні ресурси відповідно до міжнародних музейних стандартів, а також реалізувати проекти, котрі можуть мати експериментальний характер або базуватися на досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв.
Це мусять бути дії, котрі наблизять музей до своєї аудиторії, перетворять його на жвавий осередок культурного обміну, а також сприятимуть стабільному розвитку музейних програм надалі.
3 відгуків