Музей Гончара взяв участь у відзначенні “Днів Сергія Параджанова у Польщі”

15 липня 2015 о 17:46 | Відбулося

10 липня у Варшаві в рамках проекту “Дні Сергія Параджанова в Польщі” відбулася прем’єра фольклорного театралізованого дійства “Весільні фрески або Квітка для Параджанова”, підготовленого Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара”. Колажі весільних пісень, обрядів та тіні предків, що тримають міцний фундамент кола життя, незримо нас благословляють і проявляються своєю повсякденною присутністю в нас.

Проект створений спеціально в рамках відзначення 50-річчя фільму “Тіні забутих предків” відзнятого у 1964 році на кіностудії«Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка» (екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського); з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського та 100-річчя від дня народження вірменського та українського кінорежисера Сергія Параджанова.

Геніальний фільм геніального режисера, що отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях, серед яких 24 гран-прі у двадцять одній країні світу, сьогодні дає нам можливість відчувати і любити Україну з більшою силою через призму його кадрів – його душі – його відчуттів.

IMG_6658 IMG_6669 IMG_6676 IMG_6677 IMG_6681 IMG_6685 IMG_6688 IMG_6696 IMG_6701 IMG_6704 IMG_6709 IMG_6713 IMG_6729 IMG_6733 IMG_6748

Під час підготовки проекту Богданом Петричуком була здійснена реконструкція унікального весільного вінка з легендарної світлини, що обрамлює альбом Івана Гончара “Галичина. Буковина” із серії “Україна й Українці”. Образ гуцульського весілля у дійстві переданий одною замальовкою, яка створює алюзійний зв’язок із геніальними кадрами Параджанова.

_15-55_1-008

IMG_6702

Квітка для Параджанова – присвята, що проявляється кольорами життя. Живопис наспівів, вбрання та обрядів малює сакральну квітку життя. Весілля, як простір невагомості людського буття дарує спілкування із пращурами та причастя майбутнім, вбирає в себе глибинні форми культури народу і є найвищим проявом людського буття. Кожна квітка життя виростає на родовому/світовому древі і стає вічністю.
Спів як благословіння, вбрання як музика, обряд як причастя.

Учасники дійства: Сусанна Карпенко, Наталка Хоменко, Ольга Троян, Ірина Павлище, Марія Зубченко, Мирослава Вертюк, Ярина Дронь, Василина Ткачук, Марія Гринчук, Ігор Перевертнюк, Єлизавета Кузуб, Дарья Рибчинська, Катерина Капра, Андрій Левченко, Костянтин Євтєєв. Художник дійства – Петро Гончар. Художник по світлу – Наталка Перчишена.

Найближчим часом проект буде представлений українській аудиторії. Віце-прем’єр-міністр – міністр культури В`ячеслав Кириленко ініціює відзначення 50-річчя прем’єри фільму «Тіні забутих предків» у вересні цього року.  Ініціатива стала темою зустрічі пана Кириленка з головою Державного агентства з питань кіно Пилипом Іллєнком, головою Національної спілки кінематографістів Сергієм Тримбачем, генеральним директором Національного центру Олександра Довженка Іваном Козленком і керівником відділу кіноредакції телеканалу «1+1» Андрієм Алферовим. У зустрічі також взяла участь народна артистка Україна Лариса Кадочникова, яка зіграла у фільмі головну жіночу роль.

Мирослава Вертюк (текст), Петро Гончар (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати