Музей Івана Гончара спільно з військово-історичним клубом “Курінь Печерської сотні Опанаса, Передримирського Київського козацького полку” провів 6-7 червня новий унікальний проект «Козацька Ера – повернення забутих предків».
Визвольна війна 1648 – 1657 років – славетний період в історії нашої країни, коли кожен українець зі зброєю в руках боровся за свою свободу та віру. 9 років грандіозних битв, перемог та поразок на шляху до незалежності та створення самостійної держави. Події, про які ми мало знаємо, але які можуть бути гордістю кожної європейської нації. Київ та Північна Україна – другий фронт Богдана Хмельницького, на якому в смертельному бою неодноразово сходились козацькі полки та регулярна армія Великого Князівства Литовського, союзника Речі Посполитої.
XVII століття. Печерське містечко, що розташоване довкола Києво-Печерського монастиря (1050 року заснування), стає базою для створення Печерської сотні Київського реєстрового полку. Полк нараховував 2010 козаків і мав 17 сотень, з яких чотири були київські: Григорія Піщенка, Самійла Білецького, Тимофія Нагорного і печерська Опанаса Передримирського загальною чисельністю 516 чоловік, а також 14 сотень, що знаходилися довкола Києва.
Більш ніж 360 років минуло з того часу. У ніч з 6 на 7 червня можна було помандрувати славетною добою, зануритись у козацький побут, пізнати звички та звичаї Вільних, пройти справжній бойовий вишкіл з використанням детальних реконструкцій козацького озброєння та спорядження. Ночівля в польових умовах, нічна варта у козацькому таборі, приготування на вогні автентичних страв, товариська трапеза зі спільного казана та козацькі пісні біля ватри.
ВИДИВО
НЦНК “Музей Івана Гончара”