У цьому році світова музична спільнота відзначає ювілей легендарного композитора, фундатора сучасної української композиторської школи: композитору Мирославу СКОРИКУ – Герою України, народному артисту України, лауреату Національної премії імені Т. Г. Шевченка, академіку Академії мистецтв України виповнюється 75 років!
З цієї нагоди Національний портал академічної музики «Music-review Ukraine» за підтримки Міністерства культури України, сприяння Національної спілки композиторів України і Фонду сприяння розвитку мистецтв ініціював проведення у вересні-жовтні 2013 року в Києві міжнародного музичного Фестивалю «Дні музики Мирослава Скорика» для вшанування видатного митця.
Протягом місяця (13 вересня – 13 жовтня) концерти та музичні вистави відбуватимуться на головних музичних сценах Києва – у Національній Опері України ім. Т. Г. Шевченка, Національної філармонії України, Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, Національній академії мистецтв України.
У Фестивалі візьмуть участь видатні українські виконавці, провідні колективи, музиканти зі світовим визнанням. Серед них: диригент Азербайджанської державної філармонії ім. М. Магомаєва Фахраддін КЕРІМОВ (Азербайджан), диригентРаймонд ЯНССЕН (Нідерланди), народний артист України соліст Національної опери України Сергій МАГЕРА (бас), лауреати міжнародних конкурсів скрипалі Олег Каськів (Швейцарія), Юрій Харенко (США), піаніст Дмитро Онищенко(Росія), а також симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригент Народний артист України Микола Дядюра), Національний академічний симфонічний оркестр (диригент Народний артист України Володимир Сіренко), Національна академічна капела “Думка” та ін.
Мирослав СКОРИК народився 1938 р. у Львові. Походить з інтелігентної родини (троюрідний племінник славетної Соломії Крушельницької). Володар багатьох існуючих державних премій і нагород України. Маестро М.Скорик – Герой України, Народний артист України, Академік академії мистецтв України, Лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, почесний співголова Національної спілки композиторів України (разом з композитором Є. Ф. Станковичем). Він поєднує викладацьку діяльність (у нього навчались композиції такі відомі митці, як Євген Станкович, Іван Карабиць, Освальдас Балакаускас, Анна Гаврилець, Віктор Теличко, Іван Небесний, Леся Горова, Володимир Зубицький та багато ін.) на посаді професора двох Національних музичних академій Києва та Львова з керівною роботою на посадах художнього керівника у Національній опері України, Міжнародному фестивалі “КиївМузикФест”, у оркестрі “Академія” ЛНМА ім. М. В. Лисенка, і академічному молодіжному симфонічному оркестрі “INSO-Львів”.
Цікаві факти життя і творчості:
Автор незабутньої «МЕЛОДІЇ» – візитка, сучасна українська класика:
Автор першого українського твісту (1963) “Не топчіть конвалій” та популярного шлягеру «Намалюй мені ніч» (1960).
Засновник популярного у 60-х львівського ВІА «Веселі скрипки». За мотивами грецької Енеїди був знятий однойменний мультфільм, музику до якого написав М. Скорик.
«Тіні забутих предків» С.Параджанова,який за даними ЮНЕСКО увійшов у десятку кращих фільмів всіх часів і народів. Культовий український фільм з чудовою музикою Маестро: http://www.youtube.com/watch?v=eTs4JCS_TnQ
Його музика звучить у фільмах: «Як козаки куліш варили», «Високий перевал», «Гуси-лебеді летять», у серіалі «Царівна»…
Рід Скориків, за споминами, козацький. В містечко Завалів Тернопільської області прийшов із Запорозької Січі. Прізвище більше поширене в Східній Україні, ніж у Західній. Батько казав Мирославу, що прізвище Скорик – від групи скорого реагування в Запорозькій Січі, такого собі тодішнього спецназу. У «Сватанні на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка одна з дійових осіб – відставний солдат Скорик. Раз він солдат, то це підтверджує, що теж мав родовід з тих часів.
“Дні музики Мирослава Скорика” відбуваються у співпраці з дипломатичними місіями, акредитованими в Україні, а саме: Посольством Російської Федерації в Україні, посольством Азербайджану в Україні, посольством Німеччини в Україні, посольством Королівства Нідерланди в Україні, посольством Швейцарії в Україні, посольством США в Україні, а також низки національних та міжнародних компаній, меценатів благодійних та громадських організацій.
Акредитація обов’язкова окремо на всі концерти програми фестивалю!
За додатковою інформацією, акредитацією, запрошенням у прямі ефіри, організацією інтерв’ю з Мирославом Скориком, та гостями фестивалю, фотографіями для анонсів звертайтесь, будь ласка, у PR-компанію «Дель Арте»:
Ольга Стельмашевська, Юрій Гулевич, ostelm@voliacable.com yurik76@list.ru, тел.: 067 238-81-85 тел.: 067 448-05-35
Один відгук