До 28 липня відвідувачі музею матимуть змогу долучитись до ткацтва кордону України (крайка довжиною 27 метрів) щосереди, четверга та п’ятниці з 11.00 до 16.00.
Серед надбань українського народу чільне місце посідає традиційне ткацтво. Впродовж століть розвинулись центри ткацтва у таких містах як Кролевець, Богуслав,Решетилівка, Яворів, Косів тощо. Ще сто років тому полотна ткали майже в кожній хаті, бо це була життєва необхідність. Завдяки науково-технічному прогресу і розвитку легкої промисловості ситуація змінилась і потреба займатись ткацтвом із необхідності зникла.
Проте ткацтво це не лише утилітарний промисел,але і вид мистецтва. Через ряд обставин ткацтво зазнало занепаду, і нині мало хто може назвати осередки, де традиційне ткацтво збереглось. Пересічним людям видається, що разом із знищенням фабрик,скажімо, у Кролевці і Решетилівці, традиційне ткацтво зникло як явище. Проте,завдяки поодиноким майстрам цей промисел і нині є.
Проект “Ткана Україна” має на меті:
1. привернути увагу громадськості до такого виду народного мистецтва як ткацтво.
2. продемонструвати багатство технік ткацтва і регіональні особливості цього виду мистецтва.
3. відчути майстрам з різних куточків України, що їх справа потрібна в сьогоденні.
4. об’єднати ткачів з різних регіонів України
Проект “Ткана Україна” – це низка заходів, одним із яких є виготовлення панно “Карта України”.
Це панно у вигляді карти України розмірів 3х4 м, кожна область якої зіткана у традиційній техніці певного регіону. Кордон України буде подано у вигляді неперервного тканого поясу, до виконання якого будуть залучені всі бажаючі, з метою продемонструвати примітивні способи ткацтва. Ця стрічка символізуватиме цілісність кордону України, бо здавна пояс мав оберегову функцію і виступав головним атрибутом у деяких обрядах українців.
Один відгук