До Дня Незалежності України Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» відкриває мистецьку виставку «Візуальні історії з історії».
«Візуальні історії з історії» – це спроба розповісти про важливі миті життя України та суспільства за допомогою артефактів зі збірки Музею Івана Гончара. Мікроісторії про окремі експонати – картини, скульптури, фотографії, які свого часу були врятовані від ідеологічного знищення чи людського забуття як самим фундатором музею – Іваном Гончаром, так і його спадкоємцями, розгорнуться у виставковому просторі Мистецької галереї. Унікальним предметам поміж зрозумілих без додаткових інтерпретацій естетичних цінностей є що розповісти відвідувачам.
Близько сотні експонатів розкриють наш шлях до мистецької довершеності, індивідуальної свободи та державної Незалежності. Відвідувачі дізнаються про вцілілого, хоча й «пораненого» під час обшуків «червоними» картини «Козака Мамая», про ікону «Святий Микита» та картину «Ангел зі свічкою», які, за розповідями старожилів Іванові Гончару, написані самим Тарасом Шевченком.
Вперше експонуватимуться історичні картини художника-живописця Осипа Куриласа (1870-1951), які послугували ілюстраціями до «Історії України-Русі» Миколи Аркаса – «Переслідування православних», «Біля труни Тараса Шевченка», «Аудієнція єпископів у Папи Римського», «Портрет гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного», а також робота маляра-імпресіоніста Тита Романчука (1865-1911) «Зустріч останків Тимоша». Дізнаємося про історію віднайдення та прихований символізм акварелі етнографа, графіка Амвросія Ждахи (1855 – 1927) «Ой, біда, біда чайці небозі», друк листівки з якої цензура довгий час забороняла. А який страх наводили на контролюючі спецслужби скульптури народних героїв-месників Івана Ґонти та Максима Залізняка роботи Івана Гончара! Будуть також представлені зразки живопису фундатора Музею. Унікальні фото, зокрема, оригінали світлин історика, політичного діяча Михайла Грушевського, право захисниці та громадської діячки Олени Антонів, фото з історії «Просвіти», українських січових стрільців, а також добірка світлин кубанського козацтва, віднайдених на Кубані побратимом Гончара – Ренатом Польовим, – все це та багато іншого знайде своє місце на виставці.
Історії з народної мудрості почуємо із вуст селян, майстрів, співачок народних гуртів із відеофільмів, відзнятих студією «Kozamedia» (оператор Володимир Хоменко) під час музейних експедицій селами України.
Ласкаво просимо завітати на нашу виставку і поділитися власними цікавими життєвими історіями, пов’язаними з історією України, залишивши їх у книзі вражень відвідувачів.
Виставка діятиме до 4 листопада 2018 року
Вартість вхідного квитка – 30 грн
Відкрито для відвідування:
Вівторок – неділя
10:00 – 17:30