Виставка “ІВАН ГОНЧАР: ТВОРЧІСТЬ”

27 січня - 20 березня 2016 |

З 27 січня 2016 року в НЦНК «Музей Івана Гончара» (вул. Лаврська 19) триває виставка живопису та скульптур великого українця Івана Гончара, приурочена до 105-ї річниці з дня його народження.

Виставку «Іван Гончар: творчість» приурочено до 105-ї річниці Митця. На ній представлено творчий доробок майстра 1950-х – 1980-х рр. Саме в цей час формувався хатній Музей українських старожитностей Івана Макаровича Гончара, і саме в цей час він найбільш активно працював як художник, скульптор і вчений-етнограф, краєзнавець.

Краєвиди, створені в численних подорожах Україною, відображають еволюцію живописного стилю Гончара-художника: від реалістичних із легким вкрапленням імпресіоністичних тенденцій – до виразно символічних. Врівноваженість, спокій, замилування красою в 1950-х – 1960-х рр. змінюється передчуттям тривоги, очікуванням невідворотності втрат, особливо в 1970-х.

І нарешті, в 1980-х художник створює серію робіт декоративно-площинного характеру, які й стали результатом довготривалих творчих шукань й засвідчили трансформацію митця від реалізму до етнографізму народних типажів – і в живописі, і в скульптурі.

Живописні роботи представлені за темами – історичні краєвиди, сільський ландшафт і архітектура, пам’ятні місця, фортеці і замки; портрети родичів І.М. Гончара – батька, матері, племінників – у народному вбранні; звичаї та обряди українців; народні типажі, українське народне вбрання.

Скульптурні роботи – портрети видатних діячів української історії і культури: козацьких ватажків, народних героїв, видатних письменників і музикантів минулого і сучасників митця, народні типажі, дрібна пластика в стилі народної іграшки – засвідчують надзвичайну професійну майстерність, тонкий психологізм і глибину історико-філософських осмислень створених Гончаром пластичних образів.

Доповнюють виставку аркуші історико-етнографічного мистецького альбому «Україна та Українці» – як демонстрація авторського стилю художника й етнографа-дослідника водночас, де світлини поселян у народному вбранні постають в обрисах орнаментальних замальовок – чи то в гончарних виробах, чи у фрагментах вишиття чи ткацтва, – і здебільшого датовані й ідентифіковані автором.

Фото з альбому «Скульптура І.М. Гончара» доповнюють візуальний ряд скульптурних портретів тими образами, які знаходяться в інших музеях України, або ж є в фондовому зібранні НЦНК «Музей Івана Гончара», але потребують реставрації.

Вартість квитка: 30 грн, для студентів, школярів, пенсіонерів – 9 грн.
Музей працює щодня, з 10:00 до 17:30, окрім понеділка та останнього вівторка місяця.

045-1-558x385

"Золота осінь". Київщина, мал. І. М. Гончара 1975р.

“Золота осінь”. Київщина, мал. І. М. Гончара 1975р.

BANNER 105HONCHAR BIRTHDAY appr_1479x2142

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати